Başöğretmen Atatürk İlkokulu’ndan doğa etkinliği

Başöğretmen Atatürk İlkokulu ve Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü tarafından bisiklet sürme ve doğa yürüyüşü etkinlikleri yapıldı.

Başöğretmen Atatürk İlkokulu’ndan doğa etkinliği

Başöğretmen Atatürk İlkokulu ve Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü tarafından birlikte yürütülen “Salonumu Yapıyorum, Sporuma Başlıyorum” projesi kapsamında bisiklet sürme ve doğa yürüyüşü etkinlikleri yapıldı.

Sıklık Tabiat Parkında gerçekleştirilen yürüyüş etkinliğine Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Gürkan Yağmur, öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Proje ile öğrencilerin akademik başarılarında önemli katkılar sağlandığı davranış ve disiplin problemlerinde önemli ölçüde azalma görüldüğü ifade edilerek, “Spor aracılığıyla ortak çalışmalar yapabilen, grup çalışmasına yatkın, iletişim becerileri artmış bireyler haleni gelmesi sağlanmaktadır” denildi.

Yapılan doğa yürüyüşü ise piknik ile sona erdi. Öğrenci velileri yaptıkları açıklamada, “Okulumuzun sağlıklı yaşam ve spora verdiği önemden ve yaptıkları etkinliklerden büyük mutluluk duyuyor ve destekliyoruz. Anneler olarak bizler için okulumuzda açılan step ve aerobik kursu sayesinde bütün aile olarak sporu yaşamımıza katmış olduk. Okul yönetimine bu güzel çalışmalar ve bizlere verdiği destek için teşekkür ediyoruz” dediler.

Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Gürkan Yağmur yaptığı açıklamada, “Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nun spora ve sağlıklı yaşama yönelik yaptığı çalışmaları her zaman destekliyoruz. Okul ile proje kapsamında yaptığımız protokol çerçevesinde ikinci doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Sağlıklı ve spor kültürü kazanmış bireyler yetiştirmede Okulumuza verdiğimiz destek için çok mutluyuz. Her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER