Bayat MTAL’den iki örnek proje

Bayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan iki ayrı proje hayata geçti.

Bayat MTAL’den iki örnek proje

RECEP MEBET

Bayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan iki ayrı proje hayata geçti.

Dikkat çeken çalışmalarla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Fatih Nigar, ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor’ ve ‘Şiir Okulda’ adlı projeleri tanıttı.

İhtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmayı amaçlayan ilk proje kapsamında ilçedeki bakıma muhtaç ve kimsesiz aileleri ziyaret ederek maddi ve manevi destek sağladıklarını anlatan Fatih Nigar, Kültür Edebiyat Kulübü’nün hazırladığı ‘Şiir Okulda’ projesi dahilinde ise öğrencilerin eserlerini ‘Şiir Atölyesi’ adlı kitapta topladıklarını kaydetti.

Projelerde görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Okul Müdürü Nigar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

MESLEK LİSELİLER AİLELERLE BULUŞUYOR

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi kapsamında öğrencilerimiz okul içerisinde yardım toplayarak ilçemizde tespit ettikleri evi ziyaret ettiler.

İhtiyaç sahibi ailemize gıda yardımının yanı sıra Elektrik Bölümü öğrencilerimiz yaşlıların evlerindeki elektrik arızalarını giderdiler.

Hazırladıkları proje ile muhtaç aileleri sevindirip maddi ve manevi destekte bulunan öğrencilerimiz örnek bir çalışmaya imza attılar.

GENÇ ŞAİRLERDEN ‘ŞİİR ATÖLYESİ’

Bayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ‘Şiir Okulda’ adlı diğer projemiz kapsamında, öğrencilerimizin yazdığı şiirleri ‘Şiir Atölyesi’ adlı kitapta bir araya getirdik. 130 öğrencinin eğitim gördüğü okulumuzda, beğeni toplayan ve büyük ilgi gören şiir kitabımızda 147 adet eser bulunuyor.

Şiirlerimizi kitaplaştırırken en güzel şiirleri aramaktan ziyade, her bireyin katılım gösterdiği kolektif bir eser ortaya koymayı amaçladık. Her arkadaşımızın emeği değerli ve dolayısıyla anlamlı ya da anlamsız her kelime ve onları ifade eden her duygu bizim için çok önemli... Zira gelecekte geriye dönüp baktığımızda edindiğimiz dostlukları hatırlayabilmek için bunlara çok ihtiyacımız var. Bu kitapta herkes serbestçe duygularını paylaştı. Rabbine, vatanına, bayrağına, anne ve babasına, sevgiliye ve birçok hissiyat üzerine içinden gelenleri mısralara aktardı. Anladık ki şiir yazmak, hiç tanımadığımız bir şairin düşüncelerini sezmekten çok öteymiş.

Biz bu çalışmadan oldukça keyif aldık. İnşallah önümüzdeki yıllarda geriden gelen arkadaşlarımızla benzer çalışmalar yapmaya devam edebileceğimizi umuyoruz. Umarız, okurları da kitabımızı beğenir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER