Bölgenin tek İSG kursu Çorum'da

ÖSYM tarafından yapılacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına girecekler için açılan "C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı" kursu, uzaktan ...

Bölgenin tek İSG kursu Çorum'da

ÖSYM tarafından yapılacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına girecekler için açılan "C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı" kursu, uzaktan eğitim programı ve örgün eğitim bölümüyle alanında uzman 14 farklı öğretim elemanı tarafından yürütülüyor.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği kursunu ziyaret ederek yapılabilecek iyileştirme ve gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. İSG Temel Eğitim Kursunun Sorumlu Müdürü Doç. Dr. Dursun Ali Köse'nin de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Alkan, 20 katılımcı ile devam eden ve bölgesinde tek İSG Eğitim Kursu olma özelliği taşıyan kursun eğitim programının önemine değindi.

Rektör Prof. Dr. Alkan, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Bahar ve Güz dönemi sınav puanı ortalamalarına (29.4) göre Hitit Üniversitesi İSG Kursunun puan ortalamasının yaklaşık iki katı (61,1) olduğuna dikkat çekerek, 2017 İSG Sınavlarının başarı oranı %7,5 iken kursun başarı yüzdesinin %41,5 civarlarında olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda hali hazırda YÖK Kurulu'na onay için gönderilen İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Alkan, öğrencilerin yapacakları Tezli İSG Yüksek Lisans Eğitimi ile akademik camiada İSG alanında yetişmiş olan uzman personelin eksikliğine bağlı olarak akademik kariyer yapma noktasında avantaj sağlayabileceklerinden, aynı zamanda İSG Yüksek Lisans diploması alan öğrencilerin C Sınıfı İSG Uzmanlığı yerine 3 sene sektörde çalışmayı beklemeden doğrudan B Sınıfı İSG Uzmanlığı Sertifika Sınavına girebilecekleri hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. Tezli İSG Yüksek Lisans Programının onaylanmasından hemen sonra Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Eğitimle Tezsiz Yüksek Lisans Program başvuruları için de gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirten Rektör Alkan, hedeflerinin İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Doktora Eğitim Programı açmak olduğunu vurguladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı ÖSYM tarafından 25 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fazlı DURMAZ
Fazlı DURMAZ - 3 yıl Önce

Sivastaki bulut akademiyi tavsiye ediyorum. Fiyatları daha uygun.
http://bulutakademi.com.tr

SIRADAKİ HABER