‘Devamsızlıkları Önleme Ekibi’ işbaşında

Hasanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, devamsızlık yapmayan öğrenciler ödüllendiriliyor.

‘Devamsızlıkları Önleme Ekibi’ işbaşında

Hasanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, devamsızlık yapmayan öğrenciler ödüllendiriliyor.
Hasanpaşa MTAL Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘Devamsızlıkları Önleme Ekibi’ öğrenci devamsızlığını önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Müdür Yardımcısı Demet Özdemir başkanlığında kurulan ekip, tüm şube sınıf öğretmenleri ile birlikte çalışarak, ilgili mevzuat hükümlerince, velilere zamanında telefon, sms ve posta yoluyla öğrenci devamsızlıklarını düzenli olarak bildiriyor.


Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, devamsızlık konusunda kritik eşikte olan öğrenci velileri rehberlik servisine yönlendiriliyor. Rehberlik servisinde bu ailelerle görüşülerek, öğrencinin okula devamı konusunda ikna ediliyor. Okula davet edildiği halde gelmeyen veya gelemeyen öğrenci velileri, ‘Devamsızlıkları Önleme Ekibi’ tarafından randevular alınarak evlerinde ziyaret ediliyor.


Bu yolla toplamda 20 öğrenci velisi evinde ziyaret edildiği belirtilerek, “Bu ziyaretlerde veliler devamsızlık konusunda bilgilendirildiği gibi aynı zamanda ailelerin sosyo-ekonomik durumları gözlenmiş ve bu gözlemler neticesinde bazı öğrencilerin kırtasiye eksikliği, okul kıyafeti eksikliği, ulaşım giderlerini karşılayamama ve öğle yemeği yiyememe vb. hususlardan dolayı okula devamsızlık taptıkları tespit edilmiştir. Yapılan bu tespitler neticesinde; ekonomik sebeplerden dolayı okula devamsızlık yapan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kırtasiye, okul kıyafeti, ulaşım giderleri ihtiyaçları okul aile birliği ve diğer imkânlarla karşılanmış, öğle yemekleri ise okul yemekhanesinde çıkan yemekten ücretsiz karşılanmıştır. Bu yolla toplamda 135 öğrencinin okula olan devamsızlıkları büyük bir oranda önlenmiştir.” denildi.


DEVAMSIZLIK YAPMAYANLARA ÖDÜL
Ekip ayrıca, okula devamı cazip hale getirmek ve diğer öğrencilerin de okul devamsızlığına hassasiyet göstermelerini sağlamak amacıyla devamsızlığı bulunmayan veya en fazla 2 gün devamsızlık yapan toplamda 75 öğrenciyi çeşitli şekillerde ödüllendirdi. Öğrenciler sinema ve okul yemekhanesinde çıkan öğle yemeğinden ücretsiz faydalanarak ödüllendirildi. 
Devamsızlık konusunda hassasiyet göstererek öğrencilerin okula devamını sağlayan öğrenci velilerine de Teşekkür Belgesi gönderildi. 

 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER