‘Gençlerini ihmal edenler, geleceklerini imha ederler’

Akşemseddin İlkokulu öğrencisi Kerem Karataş'ı ağırladı. Kerem Karataş İsmail Bilgin'in “İlk Kurşunu Atan Hasan Tahsin” adlı kitabını tanıttı.

‘Gençlerini ihmal edenler, geleceklerini imha ederler’

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi, kitap tanıtım programında Akşemseddin İlkokulu öğrencisi Kerem Karataş'ı ağırladı. Kerem Karataş İsmail Bilgin'in “İlk Kurşunu Atan Hasan Tahsin” adlı kitabını tanıttı.

Programın açış konuşmasını yapan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi Başkanı Kazım Sekili, “Geleceğimizin mimarlarının derneğimizde kitap tanıtımı yapmalarını, şiir okumalarını ve çeşitli etkinliklerde aktif görev almaları bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bizler biliyoruz ki gençlerini ihmal edenler, geleceklerini imha ederler. Bu yüzden ilçemizde şehir medeniyet anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

Daha sonra Akşemseddin İlkokulu öğrencisi Kerem Karataş ise Hasan Tahsin hakkında bilgi vererek kitap tanıtımına başladı. Kitabın yazarı İsmail Bilgin hakkında da bilgi veren Kerem Karataş sonrasında kitabı özetledi.

Program sonunda ‘vatan sevgisi ve şehadet’ kavramları üzerinde de duran Kerem Karataş, “Bizler de vatanımız için şehit olmayı hiç düşünmeden kabul ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Velet
Ertuğrul Velet - 3 yıl Önce

selamunaleyküm

SIRADAKİ HABER