Güney Kampüs için heyecanlandıran gelişme

Hitit Üniversitesi (HİTÜ) Güney Kampüsü için ilk kazmanın bu yıl vurulması bekleniyor.

Güney Kampüs için heyecanlandıran gelişme

RECEP MEBET
Hitit Üniversitesi (HİTÜ) Güney Kampüsü için ilk kazmanın bu yıl vurulması bekleniyor.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki 481 dönümlük alanda hayata geçecek dev yatırım projesi için kollar sıvandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan 2021 Yılı Yatırım Programı’nda, HİTÜ Güney Kampüsü’nde gerçekleştirilecek yatırımlar için de kaynak ayrıldı.

221 milyon 188 bin TL’lik bütçesinin 57 milyon 650 bin TL’sini yatırımlara ayıran HİTÜ, Tıp Fakültesi Morfoloji binası başta olmak üzere pek çok yatırımın inşaa sürecini başlatmaya hazırlanıyor.
Sağlık Kampüsü’ olarak da ifade edilen alanda altyapı çalışmalarını planlayan üniversite yönetimi, Tıp Fakültesi öğrencilerinin yıllardır süren eğitim ortamı ihtiyacını çözecek olan Morfoloji binasını öncelikleri arasına aldı.

Yatırım bedeli 40 milyon 800 bin lira olan Tıp Fakültesi Morfoloji binası için ilk etapta 10 milyon liralık kaynak ayıran HİTÜ, Güney Kampüsteki diğer binaları da sırasıyla hayata geçirmeyi planlıyor.
Öte yandan Çorum Oto Galericiler Sitesi arkasındaki 20 bin 564 metrekarelik alan ise, Diş Hekimliği Fakültesi’ni de bünyesinde bulunduracak olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmişti. Kamuoyuna yansıyan açıklamalara göre, Diş Hastanesi için de yakında çalışmalara başlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eşref yalnız
Eşref yalnız - 2 yıl Önce

Kuzey kampüsü bitirdiler güney kampüsü bitirecekler Türkiyedeki üniversitelere bakarsanız neredeyse kampüsü olmayan bir kaç üniversiteden birisi Hitit Üniversitesidir kampüsü bitirmek istiyorsanız yapı işleri teknik daire başkanlığını komple değiştirmeniz gerekiyor kuzey kampüsün tamamını 90 küsür milyona ihale ediliyor iş tasfiyeye gidiyor daha sonra bir fakülte binası ve alt yapı çevre düzenleme işi 40 küsür milyon bedelle tekrar ihale ediliyor milletin parası çar çur ediliyor kampüsün tamamı kim bilir kaç milyona bitecek artık Hitit üniversite sinin ihalelerine katılımcı firma bulunmuyor en son ikmal ihalesinde 40 küsür milyonluk işe Türkiye genelinde iki firma katılıyor ve iş meredeyse kırımsız ihale ediliyor peki ama diğer ihalelere 60-70 firma katılırken Hitit in ihalelerini niçin katılım olmuyor?çünkü adı çıktı müteahhit batıran kurum diye Saygılar

hitit tıp
hitit tıp - 8 ay Önce

Tıp fakültesinin morfoloji binası olarak fen edebiyat fakültesinin yarısı verilmiş. Tamamı bile değil. Ne derslikler yeterli ne laboratuvarlar..ve kimse bundan rahatsız değil. Türkiye'de bu durumda olan tek Tıp fakültesi burası.

SIRADAKİ HABER