Hitit Uygarlığı’nı tanıdılar

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Alacahöyük ve Hattuşaş’a gezi düzenledi.

Hitit Uygarlığı’nı tanıdılar

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Alacahöyük ve Hattuşaş’a gezi düzenledi.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin, Hitit Uygarlığı tarihini yakından öğrenmeleri ve mezuniyet sonrası bilgi ve farkındalığının artırılması amacıyla Alacahöyük ve Hattuşaş’a teknik gezi yapıldı.

Öğrenciler Hitit Uygarlığı ile ilgili müze ve ören yerlerinde öğrenme imkânı buldular. Tur sonunda teknik geziye katılan öğrenciler teorik bilgilerini pratikte görme imkânı bulduklarını ve Hitit Uygarlığı tarihini yerinde deneyimlediklerini dile getirdiler.

Gezide öğrencilere Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkan Vekili Öğr. Gör. Ahmet Aknar, öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Ali İzzet Yılmaz, Öğr.Gör. Yusuf Ormankıran ve Öğr.Gör. Ayhan Başçı eşlik etti.

Gezi hakkında konuşan bölüm öğretim elemanları  Hitit Üniversitesi Rektörlüğü ve Sosyal Bilimler MYO Müdürlüğüne destek ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Işık ise Meslek Yüksekokullarının sadece bilgi veren değil, aynı zamanda meslek edindiren kurumlar olduklarını, bu sebeple de derslerde görülen konuların bu şekilde yerinde incelenmesinin mesleki eğitimin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, böylesi bir teknik geziyi organize ettiği için bölüm öğretim elemanlarına, gerek bu gezi için gerekse diğer tüm programlarda desteklerini esirgemeyen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER