İskilip’i eTwinning’de anlattı

"Öykü Öykü Türkiyem" projesinde yer alan İskilip Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Zeynep Yenilmezi makamında kabul etti.

İskilip’i eTwinning’de anlattı

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ‘eTwinning Projesi’ kapsamında “Öykü Öykü Türkiyem” projesinde yer alan İskilip Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Zeynep Yenilmez’i makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ‘eTwinning’ projelerinin anaokullarından başlayarak artış gösterdiğini belirterek, “Öğrencilerimizin sosyal, kültürel faaliyetlerde yer almalarını önemsiyoruz. Öğretmenlerimizin fedakarlıklarıyla güzel projeler ortaya çıkıyor. Bu tür projeler hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz arasında birlik beraberlik duygusunun gelişmesine katkı sağlıyor. Çocuklarımızın kendilerine olan güvenleri gelişiyor. Her okulumuzun bir eTwinning projesi olmasını istiyoruz. Bu güzel projedeki başarınızdan dolayı öğrencimizi ve sizleri tebrik ediyorum” dedi.

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu ve Okul Müdürü Süleyman Toprak’ın da katıldığı ziyarette proje hakkında bilgi veren Danışman Öğretmen Yağmur Yılmaz, “Öğrencilerin okuma yazma alışkanlığı kazanmalarının yanında düşünebilen, yeni fikirler üretebilen, kültürüne sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla yürütülen bu projeye katılan Zeynep’in İskilip’i anlatan ‘Memleket Havası’ isimli öyküsü 43 ilden seçilen öykülerden oluşan kitapta yer aldı” şeklinde kaydetti.

Ziyarette İskilip Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Zeynep Yenilmez, kitabını imzalayarak İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e hediye etti.

ETWİNNİNG NEDİR?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmakta. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak okul işbirliğini teşvik etmekte.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER