Kerebigazi İHO’da Bilim Fuarı şenliği

Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Kerebigazi İmam Hatip Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve kermes etkinliği düzenlendi.

Kerebigazi İHO’da  Bilim Fuarı şenliği

FATİH BATTAR
Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Kerebigazi İmam Hatip Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve kermes etkinliği düzenlendi.
Okul bahçesinde gerçekleştirilen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’na Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program kapsamında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, okullarda düzenlenen bilim fuarlarının önemsediklerini belirterek, “Günümüz öğrencileri sınıf dışında beceri odaklı eğitime önem veriyorlar. Biz de eğitimimizi bu yöne doğru kaydırıyoruz. TUBİTAK Bilim Fuarları da bu çalışmanın bir yansımasıdır.” dedi

Konuşmaların ardından okul korosunun hazırladığı müzik dinletisi ve öğrencilerin jimnastik gösterisi büyük ilgi gördü.
Gösterilerin ardından öğrencilerin bir yıl boyunca hazırladığı TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri fuarı gezerek, projeler hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER