Minik öğrencilere leblebi ve gazoz ikramı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı.

Minik öğrencilere leblebi ve gazoz ikramı

FATİH BATTAR

Çorum'da 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Koronavirüs önlemleri kapsamında başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı.

Öğrenciler sınıflara ateş ölçülerek ve maske takarak alındı. Sınıflarda tekli sıralarda sosyal mesafeye göre oturtulan öğrencilere ilk ders olarak sosyal mesafe anlatıldı.

Yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin Vali Mustafa Çifçi de 19 Mayıs İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrenciler için alınan Koronavirüs tedbirlerini yerinde inceledi.

Vali Mustafa Çiftçi Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile birlikte Anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri ile sohbet ederek, öğrencilere maske ve dezenfektan oluşan hijyen seti ile birlikte leblebi ve gazoz ikram etti.

‘ÇOCUKLARINIZI OKULLARA GÜVENLE GÖNDEREBİLİRSİNİZ’

Dışarıda bekleyen velilere seslenen Vali Çiftçi, salgınla ilgili okullarda gerekli önlemlerin alındığını, çocuklarını okula güvenle gönderebileceğini belirterek, "Çocuklarımızın hepsi maskeyle sınıflarında. İnşallah seyreltilmiş, ders saatleri azaltılmış, çarşamba günleri ders yapmayacaklar. Tedbirler üst seviyede, endişeler alt seviyede olacak şekilde bu sezona başlamış olduk. Darısı diğer sınıflara." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başladığını belirten Çiftçi; “Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak. Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek. Okul yönetimlerinin 21-25 Eylül haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceği uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak. İmkan ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması ve her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olması sağlanacak. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER