Veliler tepkili!

Özel dershanelerin kapatılması sürecinin üstünden henüz bir kaç yıl geçmişken, farklı isimler adı altında yaygınlaşan yeni tip dersaneler, öğrenci velilerinin tepkilerine neden oluyor.

Veliler tepkili!

RECEP MEBET
Özel dershanelerin kapatılması sürecinin üstünden henüz bir kaç yıl geçmişken, farklı isimler adı altında yaygınlaşan yeni tip dersaneler, öğrenci velilerinin tepkilerine neden oluyor.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren öğrenci velileri, hükûmetin aldığı kararlar ve çıkarılan yasalara rağmen kurs görünümü altında dershaneciliğin sürdüğünü iddia ettiler.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı plan dahilinde FETÖ’ye ait dershanelerin kapatıldığını, diğer özel dershanelerin ise ‘Temel Lise’ şeklinde hizmet verip özel okullara dönüştüğünü hatırlatan veliler, devlet okulları ve halk eğitim merkezlerinde açılan destekleme kursları ile oluşan bu açığın kapatılmaya çalışıldığını söylediler.

‘BU NE YAMAN ÇELİŞKİ?’
Devlet yöneticilerinin kararlı açıklamalarına rağmen, son dönemde birbiri ardına açılan merkezlerle birlikte dersaneciliğin adeta yeniden hortladığına işaret eden veliler, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diyerek ortaya çıkan çelişkinin kafaları karıştırdığını vurguladılar.

Öte yandan milyonlarca liralık yatırım yaparak koleje dönüşen özel okul sahipleri de ortaya çıkan tablonun sebep olduğu ekonomik kayıp nedeniyle kara kara düşündüklerini ifade ettiler.
Özel okullar için sunulan teşvik desteğinin kaldırılmasının da sektörü olumsuz etkilediğine işaret eden girişimciler, oluşan boşluğun merdiven altı diye tabir edilen denetimsiz yerlerin yeniden ortaya çıkmasına neden olduğunu dile getirdiler.
Yetkililere seslenen eğitimciler ve veliler, eğitimde yeni mağduriyetler yaşanmaması için ortaya çıkan belirsizliğin giderilmesini istediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET YILDIRIM
AHMET YILDIRIM - 10 ay Önce

ÇOK ÖZEL BİR KONUYA PARMAK BASILMIŞ ZATEN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU RUHSATLARININ DIŞINDA EĞİTİM VEREN BU KURUMLAR HERHNGİ BİR YAPTIRIMDA UYGULANMIYOR BENİM MERAKIM OKULLARIMIZDA KORANA TEHLİKESİ VARDA KURSLARDA YOKMU RESMİ KURUMLARDA EĞİTİM YOK ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARINDA KİŞİSEL GELİŞİMLERDE DİĞER KURSLARDA VAR BENCE HIFZISIHA KURULUDA MİLLİ EĞİTİMDE HAREKETE GEÇMELİ YARIN ÇOK GEÇ OLUR

Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Keskin

AYŞE YILDIZ
AYŞE YILDIZ - 10 ay Önce

TEBRİKLER ÇOK ÖNEMLİ KONUYU İŞLEMİŞSİNİZ PANDEMİ AÇISINDANDA DEĞERLENDİRMEKTE FAYDA VAR OKULLARDA BULAŞIRDA KURSLARDA BULAŞMAZMI

Dila naz
Dila naz - 10 ay Önce

Recep bey, ihtiyaç olduğu sürece bunun önüne hiçbir güç geçemez. Ülke sınav cenneti peki devlet ne öneriyor, HEM. Kendimizi kandırmayalım bu merkezlerden bir hayr gelmez. Lütfen biraz rasyonel olun. Özel okullara giden öğrenci sayısı yüzde 7. Peki geri kalan yüzde 93 için ne diyor sistem, koca bir hiç. Talep olduğu sürece arz çıkacaktır. Saygılar

İnternet
İnternet - 10 ay Önce

Benim Evimde İnternet Yok Ama Canlı Ders Anlatım Var.Buna Bir Çözüm Bulun Lütfen. Eba İnternet'i Bir İşe Yaramıyor.Normal İnternet Hakkı Tanıtılıp Bu Sorun Acil Bir şekilde Giderilmesi gerekir.
Lütfen Acil Yardımmmmm

Ömer
Ömer - 10 ay Önce

"Özel okulum var. Pandemi vurdu beni. O zamam dersaneleri de vursun. Neden sadece beni vuruyor. Onlar da zarar görsün. Banane banane..." şeklinde okudum haberi. Artık hangi özel okul haber yaptırdıysa bilemiyorum.

Birincisi bu mantık hiç hoş değil. İkincisi elbette ki basın kuruluşlarının işi aynı zamanda sektörlerin bir şekilde faturalı yada faturasız sözcülüğünü yapmak ama asla diğer bir söktörü dövmek için maşası olmak değil... Değil derken kastım olmamalı. Yoksa gördüğümüz gibi oluyor.

SIRADAKİ HABER