Yarım kalan tesisler için yeniden ihale yapılacak

Hitit Üniversitesi’nin yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yılan hikayesine dönen Kuzey Kampüsü alt yapı projesi ile İlahiyat Fakültesi inşaatının tamamlanması için yeniden ihale yapılacak.

Yarım  kalan tesisler için yeniden ihale yapılacak

FATİH AKBAŞ
Hitit Üniversitesi’nin yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yılan hikayesine dönen Kuzey Kampüsü alt yapı projesi ile İlahiyat Fakültesi inşaatının tamamlanması için yeniden ihale yapılacak.

Edinilen bilgiye göre Kuzey Kampüs 1. Etap İlahiyat Fakültesi ve Kampüs Altyapısı İkmal İşi ihalesi 8 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’da Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Buhara Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.
Yer tesliminden itibaren 925 takvim günü iş bitiş süresi olan ihale, İlahiyat Fakültesi binasının tamamlanması, kampüs giriş kapısının tamamlanması ve yaklaşık 300 bin m2 alanda araç-yaya yolları, içme-yangın suyu, atıksu, yağmur suyu, galeriler, ısı-elektrik enerjisi hatları gibi altyapı tesislerinin tamamlanmasını kapsıyor.

İhaleyi kazanan firmaya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak.

İLK İHALE 2014’TE YAPILMIŞTI
HİTÜ Kuzey Kampüs 1. Etap Yapım İşi ihalesi 22 Mayıs 2014 tarihinde 119 milyon
925 bin 279 lira yaklaşık maliyetle yapılmış ve 39 talipli firmadan 14’ünün katılımı ile gerçekleştirilmişti. Kazanan firma ile de 1 Eylül 2014’te sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılmıştı.

BAZI BİNALAR TAMAMLANDI DİĞER PROJELER YARIM KALDI
Yüklenici firma ısı ve enerji binası, merkez yemekhane ve spor salonu projelerini tamamlamış, İlahiyat Fakültesi’ni ise büyük oranda bitirmişti. Sonrasında ise yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle çalışmalarda aksamalar yaşanmış ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, galeri ve enerji hatları, kampüs giriş kapısı, kampüs yolları, bisiklet ve yaya yolları, pis su, temiz su, yangın suyu ve yağmur suyu hatları projeleri yarım kalmıştı. Rektörlük ise firmanın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle önce ek süre vermiş sonra ise sözleşmeyi feshetmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaa
Yaa - 10 ay Önce

Bunları yazarken neden tek sorumlunun adı geçmiyor??????

osman
osman - 10 ay Önce

firmanın ismini neden saklıyosunuz ki

SIRADAKİ HABER