‘Yetişmiş nitelikli insan gücüne ihtiyaç var’

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nde düzenlenen söyleşi programına katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

‘Yetişmiş nitelikli insan  gücüne ihtiyaç var’

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nde düzenlenen söyleşi programına katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversite ile 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nin uzun süredir ortak projeler yaptığını ve bunların da artarak devam edeceğine yürekten inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, üniversitenin kapılarının tüm MEB’e ve Çorum’un tüm paydaşlarına açık olduğunu belirtti.

Zamanın hızlı geçtiğine dikkat çekerek, her alanda yapılacak bir şeyler olduğunu ve bu bağlamda zamanı olabildiğince dolu dolu geçirmeleri yönünde öğrencilere önerilerde bulunan Rektör Prof. Dr. Alkan, teknolojiyi kullanmanın yeterli olmadığını, teknoloji üretmenin gerektiğini vurgulayarak, “Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya gayret edin. Her mesleğin en iyisine ve yetişmiş nitelikli insan gücüne ihtiyacımız var” dedi.

Hayatı yön veren insanların sıradan insanlar olmadığını ve elde edilen tüm güzel sonuçların da bir bedelinin olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Alkan, “Önemli olan kendiniz dışında kaç kişiye daha faydalı olduğunuz, ne yaptığınız ve ne bıraktığınızdır. Dünyayı değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bununla ilgili tüm varlığımız kültürümüzde ve mayamızda var. Sizler bu altyapıya sahipsiniz. Gerçekten nitelikli ve topluma yarar sağlayan çalışmalar yapmalıyız” ifadelerini kullandı. 
Rektör Prof. Dr. Alkan, konuşmasının sonunda üniversite hakkında bilgiler vererek öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 00:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Ne yetişmiş insandan bahsediyorsun bay rektör sen insanların ekmeğiyle oynayarak şimdide mazlumları oynama çengili bıyıklı kaç kişinin ekmeğiyle oynadınız çorumluların

Daima Hakimiyet
Daima Hakimiyet - 3 yıl Önce

Sayın Hocam meslek lisesi mi bıraktılar da nitelikli insan gücü yetişecek? Meslek liseleri düzelmediği sürece ve teknik eğitime önem verilmediği sürece bu ülkenin geleceğinden endişe duyuyorum...

hayret
hayret - 3 yıl Önce

adam sanki sekiz on yıldır burada değilmiş yeni gelmiş gibi çelişkili konuşuyor alemsin reha

Nicelik
Nicelik - 3 yıl Önce

Üniversiteden kaç nitelikli mezun var?

SIRADAKİ HABER