Çorum esnafına 238 milyon kredi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Çorum esnafına 238 milyon kredi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Milletvekili Ceylan, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür ile kooperatif yöneticileriyle görüştü.
Yapılan açıklamaya göre, Kooperatif yöneticileri, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkârlara sağlanan destekler hakkında Milletvekili Ceylan’a bilgi verdi. Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar geride kalan 8 aylık süreçte 238 milyon kredi kullandırdığını belirten yöneticiler, Mart 2020 tarihi itibariyle de 2 bin esnafa 25 bin TL pandemi kredisi verildiğini açıkladılar.

Kooperatifin kullandırdığı kredilerin yıllık faizinin yüzde 4.5 olduğunu hatırlatan kooperatif yöneticileri, borcunu ödeyemeyen 220 esnafa borç yapılandırması yapıldığını, bu esnafların temerrüt faizlerinin silindiğini ve anapara üzerinden taksitlendirme yapıldığını ifade ettiler. Kooperatifin sildiği rakamın 800 bin TL olduğunu söyleyen yöneticiler, kooperatifin gece-gündüz, cumartesi-Pazar demeden esnaf ve sanatkârlara hizmet verebilmek için çalıştığını anlattılar.
Kooperatif yöneticileri, kendilerine her zaman destek veren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya da desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kooperatif yönetimini yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı tebrik eden Milletvekili  Ceylan da, “Pandemi sürecinde devletimiz ve hükümetimiz esnafının yanında yer alarak bu süreçte esnafına kredi imkanlarıyla sizler aracılığıyla destek oldu. Ayrıca vatandaşlarına Çorum genelinde 110 milyon liralık pandemi desteği sağladı. Her zaman esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın yanındayız. 7/24 sizlerin emrindeyiz.” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yok birbirinizden farkınız !
Yok birbirinizden farkınız ! - 11 ay Önce

Murat Yıldırım
ahmet sami ceylan
Erol Kavuncu
Şayet olsaydı, tercih sistemi ile seçilebilecek miydiniz?
Irkçılık
Yandaşlık
Torpil

Kimbilir
Kimbilir - 11 ay Önce

Toplaniniz... Hatta daha kalabalik ... Nişan yapar gibi. Peki korona... ?

Yalçın arslanargun
Yalçın arslanargun - 11 ay Önce

Evet çok destek veriyorsunuz gerçekten 3 tane kefil istiyosunuz ipotek istiyosunuz bu şartlarda o krediyi elin gavurudu verir lafa gelince para veriyorsunuz hep laf işinize gelene veriyorsunuz asıl ihtiyacı olan esnaf alamıyor bu devirde kefili nerden bulalim

Esnaf alarm veriyor.
Esnaf alarm veriyor. - 11 ay Önce

Kredi iyi tamam.Ama işler düşük ve ödeme günü geliyor.Borçların en az bir yıl süreyle faizsiz ertelenmesi lazım.Yoksa esnaf ödeyemez.Faiz binince hiç ödeyemez.

susam sokağı
susam sokağı - 11 ay Önce

siz tam bir yalancısınız 2 tane 7 yılllık ev ipotek ettiniz karşılığı 100 bin tl bumu sizin desteğiniz

SIRADAKİ HABER