‘İş dünyası ve üniversite arasında sinerji oluşturduk’

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

‘İş dünyası ve üniversite arasında sinerji oluşturduk’

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Üniversite ile TSO ortaklığında yapılan ortak çalışmalar ve gerçekleştirilmesi planlanan projelere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Üniversite ile TSO’nun işbirliği içerisinde güzel çalışmalara imza attığını vurguladı.

En başından bu yana iki kurum arasında önemli bir köprünün kurulduğunu ifade eden Başaranhıncal, üniversite ile birlikte hayata geçirdikleri projelerle iş dünyası ve üniversite arasında bir sinerji oluşturduklarını belirterek oluşturulması zor bir süreç olan üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde yapılan çalışmaların Çorum için büyük bir gelişim ve dönüşüm fırsatı olduğunun altını çizdi. Bu bağlamda son olarak Mesleki Yeterlilik Belgelendirme konusunda önemli bir projeye yine birlikte imza attıklarını ifade eden Başaranhıncal, bu ve benzeri ortak çalışmaların ilerleyen günlerde de artarak devam edeceğini vurguladı.

Çorum’a katma değer sağlama noktasında Hitit Üniversitesi’nin büyük bir gayret içerisinde olduğuna da dikkat çeken Başaranhıncal, “İlimize ve iş dünyasına sağladığı sonsuz katkılardan dolayı Rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversitenin en önemli paydaşlarından olan TSO’nun üniversiteye her zaman destek verdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da üniversite-sanayi iş birliğiyle birçok proje ve çalışmanın hayata geçirilmesinde TSO’nun büyük rol oynadığını belirterek Çorum’daki üniversite-sanayi işbirliğinin tüm Türkiye’ye örnek gösterildiğini vurguladı.

Üniversitenin en başından bu yana başta bulunduğu il olmak üzere bölgesine ve ülkesine katma değer sağlama amacıyla çalışmalarını yürüttüğünün altını çizen Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversite ile TSO işbirliğinde bu zaman kadar pek çok alanda ortak çalışmalar yapıldığına dikkat çekerek önümüzdeki günlerde her iki kurum arasında sanayi odaklı ortak lisansüstü protokolü imzalanacağını vurguladı. Rektör Prof. Dr. Alkan, söz konusu protokol ile Üniversitenin lisansüstü öğrencilerine kamu ve sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda lisansüstü tez yaptırılması için Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında ölçülebilir ve sürdürülebilir kurumsal işbirliğinin geliştirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Çorum’da üniversite-sanayi iş birliği konusunda TSO’nun verdiği katkıların büyük önem arz ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, bu zorlu süreçte hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’a teşekkür ederek yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER