Samsun Mobilya Fuarı 4. kez açılacak

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl dördüncüsünü hazırladığımız fuar; ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlayan mobilya ve dekorasyon sektörünün 2019 yılının modern ve klasik mobilya çeşitlerinin buluşma noktası olacaktır.

Samsun Mobilya Fuarı  4. kez açılacak

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB'in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun Mobilya Dekorasyon 4. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, 12 - 17 Mart 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl dördüncüsünü hazırladığımız fuar; ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlayan mobilya ve dekorasyon sektörünün 2019 yılının modern ve klasik mobilya çeşitlerinin buluşma noktası olacaktır. Türkiye'nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun’da gerçekleştirdiğimiz fuar ile Samsun Markasını yukarılara taşıyarak hem yurtiçi satışlarda hem de hedef ülkelere ihracatta rakiplerine karşı büyük avantajlar sağlamaktadır. Samsun 4. Mobilya Dekorasyon Fuarı çağdaş ve özgün tasarımları, yeni donanım ve teknolojileri mobilya perakendecilerine ve ilgililere topluca tanıtmayı ve ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir." dedi.
 

PROFESYONEL ZİYARETÇİLER
Ziyaretçiler hakkında açıklama yapan Çamaş, “Karadeniz Bölgesi geneli ve ülkenin dört bir tarafında,  yapılan etkin tanıtım, reklam, saha pazarlama ve duyuru faaliyetleri doğrultusunda 50.000'e yakın hedef ziyaretçi kitlesinin fuara gelmesini bekliyoruz. Samsun 4. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nın katılımcı ve ziyaretçileri; ürünlerin gelişimini takip etme, ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından tanıma, yeni ürün ve tasarımlar hakkında bilgi edinme, firmaların üretim-satış kapasitelerinin değişen dengelerini ve ürün fiyatlandırmalarını takip etme imkânının yanı sıra üretici firmalar ile hedef ülkeler arasında önemli ticari bağlantılar yapılmasını hedeflemekteyiz." dedi.

 

KALİTELİ ÜRÜN ÇEŞİDİ
Samsun ve Karadeniz markasının ön plana çıkarıldığı Samsun 4. Mobilya Dekorasyon Fuarı'nda, Samsun'un mobilya üretim merkezlerinden birisi haline gelerek, Türkiye genelinde ilk üç sırada yer alması adına önemli bir adım atılıyor. Fuara katılan firmalar, üretim ve tasarım konusunda ne kadar yüksek kalitede ürünler ürettiklerini tüm ziyaretçilere bir kez daha göstermeyi hedefliyor. Yüksek kalitedeki ürünler ile birçok ürün çeşidini olduğu Samsun Mobilyası yakın zamanda yurt içi ve yurt dışı ticarette Türkiye'nin en önemli Mobilya üreticisi ve ihracatçısı bu fuarla bir kez daha kanıtlayacak.

 

ÖZEL DEKORLU FUAR STANTLARI GÖZ KAMAŞTIRACAK
Fuara katılan üretici firmalar, ürün ve tasarımlarını sergilemek için özenle hazırladıkları stantların kalitesi, bir önceki fuarın da üzerine katarak daha çarpıcı bir biçimde sergileyecektir.” dedi. 
Çamaş, “Azerbaycan ve Gürcistan’dan mobilya ve dekorasyon sektöründe faaliyet gösteren, perakende mağaza zinciri sahipleri, mimarlar, müteahhitler ve firmaların satın alma yöneticileri Samsun 4.Mobilya Dekorasyon Fuarı' nda, yeni tasarımları yerinde incelemek, bayilik ve satın alma anlaşmaları yapmak üzere Samsun’a gelecekler.
Fuarda gerçekleşecek önemli iş bağlantıları ile Karadeniz'de faaliyet gösteren mobilya üreticilerinin ihracat hacimlerinin arttırılması ve Samsun Markası'nın tüm dünyaya tanıtılmasını öngörüyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.
Girişin ücretsiz olduğu Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, 12-16 Mart 2019 tarihleri arasında 10.00-20.00, 17 Mart günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER