Şekere yüzde 67 zam

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere yüzde 67, diğerlerine yüzde 37 zam kararı aldı.

Şekere yüzde 67 zam

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere yüzde 67, diğerlerine yüzde 37 zam kararı aldı.

on bir yılda şekerin kilosu 6.5 TL'den 24 TL'ye, çuvalı yaklaşık 220-250 TL'den 1.100 TL'ye yükseldi.

Özellikle nisan ayından mayıs ayına yansıtılan 2 kat fiyat artışlarını aşağı çekebilmek için geçen ay 400 bin ton kamış veya şeker pancarı ithalatından vergi alınmaması kararı alınmıştı.

Kristal şekerin fabrika satış fiyatı 27 Haziran itibariyle 50 kilogram şeker, Tarım Kredi marketlere 390 TL'den 650 TL'ye, diğerleri için 550 TL'den 750 TL'ye çıktı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 2 ay Önce

Cumhur İttifakı'nın son genel seçimlerdeki oyu da % 67 idi değil mi değerli hemşehrilerim!? Siz bu Cumhur İttifakı'na oy verdikçe ve bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen bu ucube sistem devam ettikçe daha çok zamlar gelir!

Hoca...
Hoca... - 2 ay Önce

Piyasada şekerin kğ.fiyatı yaklaşık 20 TL.dir. 50 kğ.da 1000 tl.ye gelmektedir.
Hal böyle iken neyin zammı, şimdi kime rahmet okuyum.
Aç gözlü insanların hain planıdır bu lânet olsun.
5 yıldızlı kuran kursu yapsınlar, ülkede adam yetişmedikten sonra.

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

MaşAllah şeker bulduğumuza dua edelim.Şeker fabrikaları ona buna satılırken sevinenler gözünüz aydın olsun.

Biberli Leblebi
Biberli Leblebi - 2 ay Önce

Şekerli leblebi fiyatları ne olur acep :) Çorum da tüm Türkiye de bu yönetimi seçerek mevcut durumu kendi elleriyle hazırladı. Kimse ağlamasın şimdi!

Emekli Çorumlu
Emekli Çorumlu - 2 ay Önce

31 Aralık tan sonra ere süte ekmeğe şekere akaryakıta doğalgaza elektriğin fiyatları en az iki kat arttı ama hükümet sözcüleri sanki işçi memur ve emeklinin maaşlarına fazla bir zam yapacaklarmış gibi %40 zam yapılacağını söylüyorlar bu %40 TÜİK in makyajlı enflasyonu gene bizleri enflasyona ezdiriyorlar 1 Temmuz olsun hemen elektriğe doğalgaza diğerlerine yeniden zam yapacaklar çünkü Haziran’da yaparlarsa eflasyon bir kaç puan artar ama az kaldı ister zamanında ister erken seçim o zaman elimizde olan tek kozuda biz kullanacağız

Herşey Çok Pahalı
Herşey Çok Pahalı - 2 ay Önce

Bu zamların bir sonu yok mu?Şekerin fiyatı 1 yılda dört katı artmış.Şeker temel ihtiyaçlardan biri.

Şekerli Leblebi
Şekerli Leblebi @Herşey Çok Pahalı - 2 ay Önce

Zamların ne zaman biteceğine milletin kendisi karar verecek! Ne zaman ki; seçimlerde gazla değil de aklıyla karar verirse bu toplum o zaman bu hiçbir şeyi beceremeyen yönetim gider ve zamlar da biter!

Hoca Bey...
Hoca Bey... @Herşey Çok Pahalı - 2 ay Önce

Şeker fabrikalarını satanlar utanır mı bilmem ama fb.ları satanlar bu saatten sonra vicdan muhasebesi yapsalar da boşuna...
Atı alan geçip gitti, emperyalizmin kucağında dans ediyor şimdi.

SIRADAKİ HABER