Vali pazarda fiyat denetimi yaptı

Vali Mustafa Çiftçi, Pazartesi Pazarı’nda incelemelerde bulunarak ürün ve fiyatlarına baktı.

Vali pazarda fiyat denetimi yaptı

Vali Mustafa Çiftçi, Pazartesi Pazarı’nda incelemelerde bulunarak ürün ve fiyatlarına baktı.

Pazarcı esnafı ile sohbet eden Çiftçi, sebze ve meyvedeki anormak artışın nedenlerini sordu. Fiyatlardan kendilerinin de rahatsız olduğunu belirten esnaf da Vali Çiftçi’ye ürünlerin kendilerine geliş fiyatlarını göstererek, fiyatların neden bu halde olduğunu anlatmaya çalıştı.

Vali Çiftçi Pazar alışverişine gelen vatandaşlarla da sohbet etmeyi ihmal etmedi. Pazar denetiminde Vali Çiftçi’ye Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım ile Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz da eşlik etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sade vatandaş
sade vatandaş - 1 ay Önce

yaptı ne oldu fiyatlar düştü mü yani boş işler kendiniz üretmezseniz ucuza birşey yiyemezseniz bu kadar basit

Misafir
Misafir - 1 ay Önce

Pazarda denetim almak ilk defa bi valinin pazarda denetim yaptığını duydum bunu yapacağına eğer o mal Çorum’da üretiliyorsa üretenin dertlerini dinleyip sorunlarını gidermek daha iyi olmazmı ama biraz tribünlere oynuyor gibi sayın vali

Doğru yanlış
Doğru yanlış - 1 ay Önce

Güzel dostlar alışverişte görsün diye buna denir.Zabitalar pazarcıları önlüksüz, eldivensiz olmayın etiketsiz mal olmasın vali gelecek diye uyardığını kulaklarımda duydum buna denetim denmez olsa olsa vali bey pazar gezdi denir

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 1 ay Önce

tezgahın önünü gördü hiç arkasına geçipte yaptıkları sahtekarlığı gördü mü.....

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Nasıl Sayın vali, beğendin mi fiyatları?

Bağımsız Çorumlu
Bağımsız Çorumlu - 1 ay Önce

Sen Türkiye'yi hemen her alanda bağımlı hale getir. Gübreyi bile dışarıdan al. Ondan sonra da çık pazarları denetle. Şaka mı bu?

Senarist
Senarist - 1 ay Önce

Hiç samimi ve gerçekçi değil. Hükümet elektrik, su, benzin, gübre herşeye zam yapmış aynı hükümetin valisi gelmiş pazarı pahalılık için denetliyor. Hadi canım! Yemeyin bizi! Bildiğin TİYATRO!

Çorumi
Çorumi - 1 ay Önce

Denetledi de ne oldu? Sanki bütün suç pazarcının yada esnafın! Çuvaldızı başkasına bastırmadan önce iğneyi kendinize batırın. Neden zamlandı herşey diye bir düşünün önce. O pazarcının % 80'i de AKP seçmeni, bunu da unutmayın!


SIRADAKİ HABER