45 araç trafikten men edildi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada il merkezinde 6 bin 520 araç denetledi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada il merkezinde 6 bin 520 araç denetledi. Denetilerde 141 araca Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenirken, 45 araç trafikten men edildi.  

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve üzücü hadiseler ile karşılaşılmaması amacıyla trafik denetimleri sıklaştırıldı. 
İl genelinde trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen ve yaralanmaların azaltılması ile denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması için kentin değişik bölgelerinde farklı saatlerde şok uygulamaların artarak devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
sade vatandaş
sade vatandaş - 5 ay Önce

aynı uygulamayı sonradan takılan ve orjinal olmayan, insanın gözünü alan beyaz far ve sislere, arabasını yere yapıştırıp kasislerden yan olarak geçmeye çalışan ve arkadan geleni zor durumda bırakan araçlara, özellikle akşam saatlerinde boş yolda 5-10 km hızla gidip arkadan gelenlerle kavga etmek niyetindeki çakallara da yapılmasını bekliyoruz.

Uğur  yıldrım
Uğur yıldrım - 5 ay Önce

Merhaba görevlilerden ricam fevzi çakmak sanayi yoluna da sabah aksam 1 2 gün radar koysalar saygılar.

SIRADAKİ HABER