5 pazar kendi gününe dönüyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan semt pazarlarından 5’i 22 Hazirandan itibaren yeniden açılacak. Bu tarihten itibaren 5 semt pazarı kendi günlerinde ve kendi yerlerinde kurulacak. 

5 pazar kendi gününe dönüyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan semt pazarlarından 5’i 22 Hazirandan itibaren yeniden açılacak. Bu tarihten itibaren 5 semt pazarı kendi günlerinde ve kendi yerlerinde kurulacak. 

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin başkanlığında yaptıkları toplantıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren Pazartesi Pazarı (Ulukavak), Perşembe Pazarı (Buharaevler), Cuma Pazarı (Mimarsinan), Cumartesi Pazarı (Bahçelievler) ve Pazar günleri de Akkent’te semt pazarlarının açık olacağını belirtti. 

Koronavirüs ile mücadelenin ikinci aşaması olan kontrollü normalleşme sürecinde alınan kararın hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Aşgın, “Pazarcı esnafımız belirlenen pazar yerlerinde kontrollü bir şekilde yerlerini alacak. Tüm pazarcı esnafımız ve hemşehrilerimiz sosyal mesafe kuralına uyacak. Pazarlara maskesiz girilmeyecek. Çorum Belediyesi olarak pazar girişlerine dezenfektanlar yerleştireceğiz. Pazara giren tüm vatandaşlarımızın ateşlerini ölçeceğiz. Alınan bu kararımız tüm pazarcı esnafımıza ve Çorum halkına hayırlı olsun” dedi.

Başkan Aşgın, pazar yerlerinde köylüler için de yer ayırdıklarının altını çizdi. 

Vali Mustafa Çiftçi’nin başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Zabıta Müdürü Fatih Sak ve Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
TRON
TRON - 4 ay Önce

çarşamba pazarı niye açılmamış bilen varmı?

Engin Dedebaş
Engin Dedebaş - 4 ay Önce

Sayın valim,sayın belediye başkanımız, ben çarşamba pazarının oradan kaldırılmasına çok memnun oldum. Çünkü şehrin en işlek caddelerinin ve en büyük abm,sinin yanında pazar olmaz.Ancak ben bir Çorumun yerlisi ve yaş itibari ile ( 56 yaşındayım) çarşamba pazarınınsa nerelere hitap ettiğini biraz anlayan birisi olduğumdan, bence çarşamba pazarının kurulmalı ama yeri bence çepni mahallesi sınırları içerisinde kalan tabakhane camii ve ümit halife camii çevresinde tahmin ediyorum belediyenin istimlak ettiği genis bir alan var oraya kurulmasını temenni ederim.Yalniz şunu da vurgulamak isterimki yapılacak olan pazar yeri üstü kapalı altında otoparkı olan güzel bir pazar yeri yapılmasını temenni ederim.Sayin belediye başkanıma şunu vurgulamak isterimki gerek çepni mahallesi olsun gerekse kunduzhan mahallesi olsun diğer mahallelere göre bazı hizmetlere çok az sahip oldu,bazılarında hâlâ sahip olamadı. Örnek Lise gibi. Eğer mesajımı dikkate alıpta okur veya görüşmek isterseniz ,Tel: 0 536 836 2664

SIRADAKİ HABER