81 ilde 81 okula leblebi gönderdi

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, okulun ilk günü için çocuklara verdiği 81 ilde 81 okula leblebi sözünü yerine getirdi.

81 ilde 81 okula leblebi gönderdi

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, okulun ilk günü için çocuklara verdiği 81 ilde 81 okula leblebi sözünü yerine getirdi. Pandemi nedeniyle eğitime verilen uzun bir aranın ardından okulların ilk gününde öğrenciler leblebi ile ders başı yapacak.

Çorum Belediyesi, dünyanın merkezinden 81 ile leblebi gönderiyor. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen arada öğrenciler uzun bir süre okullarından ayrı kalmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 17 Mart tarihinde sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda “Okula döndüğümüz ilk gününün ilk teneffüssünü o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” demişti. 

Bu paylaşım karşısında çeşitli iller kendi yörelerine ait meşhur ürünlerini okulun ilk günü çocuklara göndereceklerini belirtmiş, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da 81 ilde 81 okula leblebi sözü vermişti. Sözünü yerine getiren Başkan Aşgın, okulların açılacağı 21 Eylül öncesinde leblebilerin Çorum’dan kargo ile yola çıktığını duyurdu.

Aşgın, yaptığı açıklamada “Dünyanın merkezi Çorum’dan 81 ildeki öğrencilerimize leblebi ikramı sözü vermiştik. Okulların açıldığı ilk günün ilk teneffüsünde leblebiler de bizden olsun demiştik. Bugün itibariyle hazırlıklarımızı tamamladık. 81 ilden 81 okulumuzdaki çocukları leblebi ile buluşturmak üzere leblebilerimizi paketleyerek gönderdik. Çocuklarımıza afiyet olsun. Bu vesile ile yeni eğitim ve öğretim döneminin öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Arkadaş kimin parasıyla yapiyosun bunu 80ilde 80 okula 6400 okul yapar en az iki kilo göndersen 12800 kilo çarp kilosu kaç liraysa belediyenin böyle show yapmak için parası varda yarim kalan işler yeni belediye binası gibi neden 2 senedir çürüyor yapmıyorsunuz show belediyenin parasıyla değil kendi cebimden yapılır sayın aşgın

Bendeniz
Bendeniz - 1 ay Önce

Gerekliligi bir tarafa ama kendinin degil de Corum’un guzel bir fotografini koysaymis pakete. Sonucta kisisel iliskileri icin degil Corum adina Corum icin yapiyor bu hareketi.

Yeter
Yeter - 1 ay Önce

Belediyenin yapacağı iş mi kalmadi arkadaş bu nedir ya nerde boş beleş iş var orda halil var bi adam akıllı icraatını görmedik nerdee o eski külcü mumla arıyoruz ama yok

Cüneyt
Cüneyt - 1 ay Önce

81 ilden 81 okula diye yazıyor Vatandaş. Yani Her ilden bir okula. Önce doğru okumayı öğrenin.

SIRADAKİ HABER