‘ABD üstleri derhal kapatılmalı’

Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı Ali Yıldız, Amerika’nın Türkiye’ye karşı başlattığı ekonomi alanındaki saldırıyı ülke olarak fırsata çevirebileceğimizi belirterek, Türkiye’deki ABD üstlerinin derhal kapanması gerektiğini söyledi.

‘ABD üstleri derhal kapatılmalı’

M.BURAK YALÇIN

Diyanet-Sen Çorum Şubesi, dün PTT Merkez binası önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Belediye Başkanı Zeki Gül ile yardımcıları, Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Saatci, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yankun’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı Ali Yıldız bir konuşma yaptı.

Ekonomik saldırıların darbe girişiminden sonra ortaya konulan ikinci bir tuzak olduğunu belirten Ali Yıldız, “Silahla yapılamayanların ekonomiyle elde edilmeye çatışıldığı aşikârdır. Ülkemizi kendilerince dize getirme gayreti karşısında kenetlendiğimizi tüm dünyaya ilan ediyoruz. Diyanet camiası 15 Temmuz'da nasıl ki darbeleri selalarla püskürtmüşse, bugün de canımızla, malımızla, devleti­mize kendimizi vakfettiğimizi ilan ediyoruz” dedi.

Başlatılan savaşın farkında olduklarını, bu savaştan Türkiye’nin galip geleceğini ifade eden Yıldız, “Amerika'ya ihtiyacımız, onların bize ihtiyaç duyduğu kadardır. Karşılıksız, tek taraflı tehditkar bir üslubu, bu milletin evlatları kabul etmeyecektir. Üç yüz yıllık devlet olan ABD, Selçuklu'nun, Osmanlı'nın torunlarına ayar veremeyecektir” diye konuştu.

“Bugün yaşanılmış bu olayı Türkiye açısından bir fırsata çevirebiliriz” diyen Yıldız, konuşmasına şöyle devam etti: “Ekonomik yaptırımların askeri ortaklığa bir hançer vurduğu bellidir. Türkiye askeri manada ülkemiz içerisindeki ABD üstlerini derhal kapatmalı, müttefik arayışını hızlandırmalıdır.

Terör örgütünün ele başı olan Fetullah Gülen’i ABD’den istediğimizde bizim önümüze ABD hukuku adres gösterilmektedir. Alenen bir Papaz’ dan daha fazlası olan casuslarını ise hukukumuzu, adaletimizi gözetmeden hemen gönderin denilmektedir. Sizdeki hukuk hukuksa bizde ki hukuk değil midir?

ABD bu politikalarla kendisini yalnızlığa itmekte, geçmişten bu yana Devlet adamlarımızın deyimiyle müttefiki olduğu Türkiye’yi kaybetmektedir. Bundan sonrasını ABD düşünsün.”

Basın açıklaması sonunda önceki gün Adıyaman'daki terör operasyonunda şehit düşen askerler, 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler ile Türkiye'nin birlik ve beraberliği için İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu tarafından dua edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER