Aç kalan köpekler insanlara saldırmaya başladı

Çorum’da aç kalan sokak köpekleri insanlara saldırmaya başladı.

Aç kalan köpekler insanlara saldırmaya başladı

FATİH BATTAR

Çorum’da kalan sokak köpekleri insanlara saldırmaya başladı.

Kış günlerinde yiyecek bulmakta zorluk çeken köpekler, insanlara saldırıyor. Bahçelievlerde başıboş köpeklerin saldırısı yüzünden mahalle sakinleri, dışarı çıkmaktan korkan hale geldiğini söylüyorlar.

Çorum’da bu aralar köpek saldırılarının artması mahalle sakinlerini iyice tedirgin ederken, saldırgan köpekler yüzünden çıkarı çıkmaya korkar hale gelen mahalle sakinleri, yetkililerden yardım bekliyor.

Çocuklarını okula götürürken hemen hemen her gün bir köpeğin saldırına maruz kaldıklarını belirten bir mahalle sakini; “Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de sokak köpeklerinin iki çocuğa saldırarak birini öldürmesi bizi dehşete düşürdü. Çorum’da da bu aralar aç kalan sokak köpekleri insanlara saldırmaya başladı. Kayseri’de ki olay bizi çok etkiledi. Artık başıboş köpeklerden korkar hale geldik. Çocuklarımızı okula götürüp, getirirken bile tedirgin oluyoruz. Yetkililerin bu konuya acil bir çözüm bulmasını istiyoruz. Çorum’da hayvan barınağımız oraya götürsünler. Hayvan barınağı yetersiz ise başka çözümler arasın. Saldırgan köpekler yüzünden artık dışarı çıkamaz hale geldik.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meleknaz Doğuş
Meleknaz Doğuş - 2 yıl Önce

Merhaba benim evimde bu muhitte köpeklerin olduğu doğrudur yanlız saldırdıkları yönündeki haberler asılsızdır.Ben fotografınızı çektiğiniz Yunus Emre Parkında sabah akşam yürüyorum köpekler insanın yanına dahi yaklaşmıyor bu hayvan düşmanlığını anlamıyorum bu dünya hepimizin insanlığımızı kaybetmeyelim lütfen...

Mahmut Büğdüz
Mahmut Büğdüz - 2 yıl Önce

Dünya sadece bizim değil,hayvanlar yüce Allah’ımın konuşamayan dilsiz yarattıkları,eğer öğün artıklarımızı çöp yerine biriktirip verirsek,yanına şu kış günlerinde ılıtılmış su koyarsak onlarda doyar ve İnan’ın insanları rahatsız etmezler biraz ilgi lütfen

Hikmet Aşan
Hikmet Aşan - 2 yıl Önce

İki tane kopek fotosu yapip haber yapmissiniz. Bu iki kopek her zaman parkta. İstediginiz zaman gidin bakin.

...
... - 2 yıl Önce

Köpeklerden korktuğunuz kadar Allah tan da korkun da hergün artan yemekleri çöpe atmak yerine onlar için köselere koyun bu nedir ya yazık günah herkezin sofrasında cebinde onların rızkı da var

Mesut Aslan
Mesut Aslan - 2 yıl Önce

Bilio bilmeden kulaktam dolma bilgilerle haber yapip milleti galayana getirmekte ne oluyor. O kopekler hep parkta ve kimseye bisey yapmamistir.!!

RECEP ARINCI
RECEP ARINCI - 2 yıl Önce

BENDE BAHCELİ EVLERDE OTURUYORUM HİÇ ÖYLE SALDIRMA FALAN YOK YALAN HABER YAPMAYIN

Kübra arıncı
Kübra arıncı - 2 yıl Önce

Bahçeli evler de yaşıyorum asla böyle bir saldırıya ne denk geldim nede duydum aksine yaklaşmıyorlar rahatsızlık vermiyorlar insancanlısı dostlar asla böyle bir sey yok mahalle sakini olarak söylüyorum rahat bırakın canları kimseye zararları yok.

Empati
Empati - 2 yıl Önce

Ebu Zer’in (ra) “geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim”


SIRADAKİ HABER