AFAD ve İHH stant açtı

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında dün İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve Çorum İHH Arama Kurtarma ekibi Hürriyet Meydanı’nda tanıtım ve bilgilendirme standı açtı.

AFAD ve İHH stant açtı

FATİH BATTAR

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında dün İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve Çorum İHH Arama Kurtarma ekibi Hürriyet Meydanı’nda tanıtım ve bilgilendirme standı açtı. Düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulunan AFAD Müdürü Elvan Kaya, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında açtıkları stantlarda halkı bilgilendirerek bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunduklarını söyledi.

Deprem gibi afetlere karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri etkinlikler kapsamında sergi, panel ve çeşitli eğitimlerin de yer aldığını anlatan Elvan Kaya, sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Kaya, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca AVM’de sergi açma, okullarda eğitim verme gibi farkındalık çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek; “Bu konuda Çorumda vatandaşlarımızın bilgilenmesi, bilinçlenmesi İl Müdürlüğümüz açısından önem arz etmektedir.” dedi

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arama Kurtarma
Arama Kurtarma - 3 yıl Önce

Haberde İhh da stand açtı deniyor ama nedense bir tanede ihh stand fotoğrafı konmamış.

SIRADAKİ HABER