Ahmet Hakan açılış duası haberine açıklık getirdi

Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’le ilgili, “İlahiyat profesörü açılış duasını bilmiyor” haberlerine açıklık getirdi.

Ahmet Hakan açılış duası haberine açıklık getirdi

EROL TAŞKAN
Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’le ilgili, “İlahiyat profesörü açılış duasını bilmiyor” haberlerine açıklık getirdi. Haberi ve yapılan yorumları eleştiren Ahmet Hakan, köşe yazısında, ““Biliyorum” diyerek bir “açılış duası” yapsaydı, asıl o zaman “Profesör olmuş ama olmayan duayı uyduruyor” diye yorumların hedefi olmalıydı.” dedi.
Çorum’da düzenlenen İskilipli Atıf Hoca Sempozyumu’na katılmak üzere Çorum’a gelen TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katıldığı bir açılış töreninde meydana gelen açılış duası ile ilgili gelişmeleri yorumlayan Ahmet Hakan, konuya ilişkin şunları kaleme aldı; 
AÇILIŞ DUASINI BİLMEYEN İLAHİYAT PROFESÖRÜ
ÇORUM’da bir işyerinin açılışı yapılıyor.
Siyasetçiler, şehrin önemli isimleri oradalar.
Açılışa katılanlar arasında bulunan ilahiyat profesörüne “Hocam, bir açılış duası yapın lütfen” deniliyor.O da “Ben açılış duası bilmiyorum” diyor ve bereketli olsun temennisiyle kurdeleyi kesiyor.
*
Bu olaydan yola çıkılarak...
“Yuh! Profesör olmuş ama dua bilmiyor” falan diye yorumlar yapıldı.
*
Arkadaşlar!
İlahiyat profesörünün “Bilmiyorum” dediği dua, “açılış duası”dır.
Azıcık din bilgimle ben bile biliyorum:
İslam’da “açılış duası”, “kapanış duası”, “ayak bastı duası”, “siftah duası” falan diye standart dualar yok!
İlahiyat profesörü “Bilmiyorum” derken işte buna işaret ediyor.
*
“Biliyorum” diyerek bir “açılış duası” yapsaydı...
Asıl o zaman “Profesör olmuş ama olmayan duayı uyduruyor” diye yorumların hedefi olmalıydı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Keskin
Mehmet Keskin - 3 yıl Önce

Sırf üniversitenin rektör yardımcısını eleştirmek için yapılan bir haber olduğu anlaşılıyor. Ancak bu haberi yapanların ve işbirlikçilerinin habercilikten uzak çok seviyesiz kişiler oldukları anlaşılıyor. Halbuki haber yapılacak o kadar çok mesele var ki. Keşke bunlarla uğraşsalar. Örneğin üniversite ile ilgili haber yapmak istiyorlarsa kampüsün çimento fabrikası tarafından girişine baksınlar. Öğrenciler araç yolundan yürüyor. Üniversiteye girişte yaya yol yok. Karayollarını uyarsınlar.

ÇORUM
ÇORUM - 3 yıl Önce

KAMPÜS ÇAMUR DERYASINDA YÜZERKEN İNSANLARIN HABERİNİ YAPMAK GEREKSİZ OLMUŞ. ALLAH AŞKINABİ GİDİN GERÇEK HABERCİLİK YAPIN. KAMPÜSÜN HALİNİ FOĞREFLAYINDA GÖRELİM SİZİ

SIRADAKİ HABER