Akkent Mahallesi’nde sokak köpeği tedirginliği

Akkent Mahallesi sakinleri başıboş köpekler nedeniyle tedirginler.

Akkent Mahallesi’nde  sokak köpeği tedirginliği

FATİH AKBAŞ
Akkent Mahallesi sakinleri başıboş köpekler nedeniyle tedirginler.

Vatandaşlar cadde ve sokaklarda gezen köpekler nedeniyle çocuklarını dışarıyla çıkartmadıklarını belirterek soruna çözüm bulunmasını istediler.

Çocuklarını okula ve parklara gönderirken tedirgin olduklarını vurgulayan mahalle sakinleri, “Mahallemizin her yerinde sokak köpekleri var. Her çocuk okula servis yada otomobille gidemiyor. Büyük bir çoğunluğu yürüyerek okula ulaşım sağlıyor. Sokak köpeklerinden dolayı çocuklarımızı bazen biz okula götürüyoruz bazen de kendileri gitmek zorunda kalıyor. Köpekler saldıracak diye tedirginiz. Köpeklerin çocuklara saldırdığı anlarda oluyor. Çocuklarımızın parklara oynamak için gitmelerine hatta evlerimizin önüne çıkmalarına dahi izin verirken korkuyoruz. Olabildiğince dışarıyla tek başlarına çıkmalarına izin vermemeye çalışıyoruz. Yetkililerin çocuklarımızın can güvenliğini tehlikeye düşüren sokak köpeklerine karşı önlem almasını istiyoruz.”diyerek taleplerini dile getirdiler.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga
Tolga - 2 hafta Önce

Çorum çöplüğü akkent yakınında, belediye eline geçen köpeği çöplüğe atıyor, ilçelerden ve köylerden çöplüğün etrafına köpek bırakılıyor...ilçelerden ve köylerden bırakılan köpekler kısır olmadığı için bu köpekler çoğalıyor.. köpekler çöplükten sonra yemek bulmak için ilk ulaştıkları yer Akkent oluyor.. bunun çözümü zor gözüküyor ya bu köpeklerle yaşamaya alışacaksınız yada akkent dışında bir yere besleme noktası kurup köpekleri oraya çekeceksiniz...

Abdullah
Abdullah - 2 hafta Önce

Ben de Akkentte oturuyorum. Haberinizde belirttiğiniz kaygıları fazlasıyla biz de yaşıyoruz. En kötüsü de defalarca Belediye yetkililerine durumu bildirdigimizde kayıtsız kalmaları.

Numan NOHUT
Numan NOHUT - 2 hafta Önce

Akkent te geçen hafta Okulun önünde bir Suriyeli çocuğu köpek ısırdı, çocukta kafa kol bel her tarafından ısırdı onlarca dikiş atıldı. Tabi çocuk Suriyeli olduğundan gazeteye felan çıkarmadılar. Komşum olan çocuk Muhammet Ali isminde Toki Akkentte yazık günah daha neler olacak neler.

Ziya
Ziya - 2 hafta Önce

Hayvan hakları savunuculuğuna soyunan kişiler gelsin çocukların başında beklesinler

Umut Esen
Umut Esen - 2 hafta Önce

Hiç bu haberi yaparken araştırmasına girdinizmi ? Hiç bazı aşle çocuklarını düşündünüzmü ? Size bugün bir kaç video ve fotoğraf atacağım bazı çocukların akkent köpeklere taş atmasını sorguladınızmı ? Umarım o görüntüler elinize ulaştığında aynı zihniyette haberinizi bekleriz.

SIRADAKİ HABER