Algı’da 23 Nisan kutlaması

Çorum Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler için özel kutlama programı düzenlendi.

Algı’da 23 Nisan kutlaması

Çorum Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler için özel kutlama programı düzenlendi.

Hitit Üniversitesi gönüllü öğrencilerinden oluşan ‘Köy Okullarına Destek Ekibi’ ile birlikte gerçekleştirilen programda özel öğrenciler gönüllerince doyasıya eğlendi.

Yapılan açıklamaya göre, köy okullarına mutluluk taşıyan üniversite öğrencileri bu defa özel öğrencilere kurum tarafından alınan çeşitli oyuncakları dağıtarak onları sevindirdiler ve ardından palyaço kılığına girerek eğlendirdiler. Öğrencilerin yaşadıkları bu sevinçler yüzlerine yansıdı.
Hayatlarında ilk kez gördükleri palyaçolarla eğlenen çocuklar, öğretmenler ve üniversite öğrencileri tarafından yüzlerini boyanarak güzel bir gün geçirdiler.
Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli öğretmenler ve üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan müzikli eğlenceler ve oyunlar da 23 Nisan kutlamalarına renk kattı. Renkli görüntülere sahne olan kutlama programında üniversite öğrencileri, özel öğrenciler ile birlikte şarkı ve türkü söyleyip, halay çekerek onların doyasıya eğlenmelerine katkı sağladılar.
Programın sonuna doğru hediye çekilişleri yapılarak, öğrencilere çikolata ve pasta ikramı yapıldı. Bu kutlama özel eğitim öğrencilerine farklı ve duygusal anlar yaşattı.
Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Zekeriya Kuyumcu, “Kuruluşumuzu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ziyaret ederek, öğrencilerimizle birlikte şenlik havasında bir bayram kutlaması yaptıkları için Köy Okullarına Destek Ekibi’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Kurum Müdürü Kenan Cam ise, Çorum’un parlayan yıldızı Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 1. yılında Çorumlular’ın göstermiş olduğu ilgiden son derece memnun olduklarını ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER