‘Allah’ın görünmez orduları devredeydi’

15 Temmuz'un ardından seferber olan milletin ordusuna, Allah'ın görünmez orduları da katıldı.

‘Allah’ın görünmez  orduları devredeydi’

EROL TAŞKAN

15 Temmuz'un ardından seferber olan milletin ordusuna, Allah'ın görünmez orduları da katıldı. Belki de kıyamete kadar sır kalacak pek çok olay yaşandı. O olaylardan bir tanesinin şahidi olan Sinan Yetiker, eşi ve yeğeni Kadir Uygun, 20 Temmuz'da Abdalata-Çeşmeören yol güzergahında gece yarısı sarıklı ve cübbeli 6 kişiyle karşılaştı.

Araçlarıyla gece 11,50'de Kılıçören Köyü'nden dönen aile, yolda karşıdan karşıya geçen 6 kişiyle karşılaştı. Her biri sarıklı ve cübbeli olan bu kişilerin, askeri bir nizamla ard arda yürüdüklerini anlatan görgü tanıkları, araçla çok yakın olmalarına ve selektör yapmalarına rağmen, gayet sakin bir tavırla yollarına devam ettiğini anlattı.

Sinan Yetiker o geceyi şu sözlerle anlattı. "Köyden dönerken, birden önümüzde 6 kişiyi farkettik. Hemen önümüzden ve yakın bir mesafeden karşıdan karşıya geçen 6 kişi gördüm. Önce kendim hayal görebileceğimi varsayarak, besmele çekip okumaya başladım ve aynı anda yanımda bulunan çocuklarımı görüp korkmaması için kollarımla sarıp kendime yasladım. Aynı anda önde oturan eşimin ve yeğenimin de o sarıklı kişileri gördüğünü, onların da şaşkınlık yaşadığını fark ettim. Öyle ki, onların bizi görüp, otomobilin geçmesini beklemek gibi bir çabaları olmadı, bizi de görmemeleri mümkün değil, çünkü çok yakın mesafedeydik. Hemen eşime okumasını ve korkmamasını söyledim, yeğenime de sakin ol dedim. Sanki asker gibiydiler, yürüyüşleri, öndekini takip eder halleri ve etrafla ilgilenmemeleri çok garibime gitti. En arkadaki bembeyaz bir giysi içindeydi, hepsi sarıklı, sakallı ve cübbeliydi. Yeğenim onları görmeden evvel yolda kasis olması nedeniyle kısmen yavaşlamıştı. Sanki hiç araç gelmiyormuş gibi kafalarını bile bizden tarafa çevirmeden yollarına devam ettiler.

Kısa süreli şaşkınlığımız ve korkumuz geçmişti ve biz bunun manevi bir hal olduğuna inandık. Özellikle Abdalata Köyü'nde medfun olan büyük zatların varlığını biliyoruz. Ben inanıyorum ki 15 Temmuz'da da sonrasında da Allah'ın görünmez ordularının askerleri olan bu zatlar, bu milletle birlikte mücadele yürüttü.

Bir sır perdesi gibiydi, sadece ben görsem hayal diyeceğim ya da rüya diyeceğim ancak, bunu araçta bulunan eşim de, yeğenim de aynen gördü. Yine de ne olur ne olmaz diyerek meseleyi Jandarmaya bildirdik, çevre didik didik edildi, bir daha da bu kişileri ne gören oldu ne de duyan oldu.."

O gece otomobili kullanan Kadir Uygun da yaşananları aktarırken, Sinen Yetiker'in tüm anlattıklarını doğruladı. 6 kişiden 5'inin kıyafetlerinin tamamen siyah olduğunu, sadece arkada yürüyen kişinin bembeyaz kıyafetler içinde olduğunu söyleyen Uygun, "Özellikle onun kıyafeti, aklıma birden kefeni getirdi. Bana göre kabirlerinden çıkıp, bu milletin mücadelesinde görev alan mübarek insanları, o gece Allah bize gösterdi." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.....
Söz Bir..... - 4 yıl Önce

Gece yarısı sarıklı ve cübbeli 6 kişi Allah'ın görünmez orduları diye tarif edilen şahıslar, olayların önüne neden geçmiyorlar da, onlarca insan öldükten sonra ortaya çıkıyorlar, neden. Sonra bu Allah'ın orduları hep sarıklı, cübbeli mi olur, Allah'ın başka elbisesi olmaz mı. Gerçekten fiili bir durum varsa, ajan olamazlar mı?

ali veli
ali veli - 4 yıl Önce

yav he he

ali karataş
ali karataş - 4 yıl Önce

Günün fıkrası :D

SIRADAKİ HABER