‘Amerikan menşeli kuruluşlara ruhsat vermeyeceğiz’

Başkan Gül, ABD'nin Türkiye’ye yönelik uyguladığı yaptırım kararlarına tepki amacıyla ilk Belediye Meclis toplantısında, "Amerika menşeli hiçbir kurum ve kuruluşa ruhsat verilmemesi" yönünde karar alacaklarını bildirdi.

‘Amerikan menşeli kuruluşlara  ruhsat vermeyeceğiz’

M.BURAK YALÇIN

Belediye Başkanı Zeki Gül, ABD'nin Türkiye’ye yönelik uyguladığı yaptırım kararlarına tepki amacıyla ilk Belediye Meclis toplantısında, "Amerika menşeli hiçbir kurum ve kuruluşa ruhsat verilmemesi" yönünde karar alacaklarını bildirdi.

Diyanet-Sen Çorum Şubesi tarafından, Türk ekonomisine karşı yapılan saldırılara tepki göstermek amacıyla PTT Merkez binası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Arkadaşlarımız kimin dost, kimin düşman olduğunu söyledi. Biz de Çorum Belediyesi olarak söylüyoruz, ilk Mecliste bir karar alarak, 'Amerikan menşeli hiçbir kurum ve kuruluşa Çorum Belediyesi olarak ruhsat vermeyeceğiz' diyorum. Biz de yerimizi belli edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye genelinde ABD markalı firmalara izin verilmeyeceği ile ilgili haberler, Çorum’da da “Darısı Çorum’a” beklen tisi oluşturmuştu. Dün gerçekleştirilen basın açıklamasında yaptığı açıklama ile halkın gönlüne tercüman olan Belediye Başkanı Zeki Gül, ilk meclis toplantısında, bu kararlarını resmileştireceklerini ve uygulamaya koyacaklarını müjdeledi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 4 yıl Önce

Bence verdiginiz ruhsatlari iptal ederek baslasaniz daha iyi olur Hergun Abd kokenli bir firmanin onunde millet bir sey almak icin kuyruga giriyor

Söz Bir...
Söz Bir... - 4 yıl Önce

Çorumda ABD merkezli şirket var mı ki, emperyalistler her yerde vardır bunlar ne iş yaparlar bilmem ama ruhsatların iptali ceza müeyyidesi gerektiyorsa nasıl iptal olacak...
Yenisi verilmez umarım...
Türkiye'nin abd'ye ihracatları nasıl işleyecek. İşin réalitésine bakmak lazım..

SIRADAKİ HABER