Araçlarda sigara denetimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkati çektiği uygulama başladı.

Araçlarda sigara denetimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkati çektiği uygulama başladı.

'Dumansız araçlar' uygulamasında araç içerisinde sigara kullandığı tespit edilen sürücülere ceza uygulanmaya başlandı. Aracında sigara içen sürücülere 153 TL para cezası uygulanırken, diğer sürücüler ise uyarılıyor.
Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, Bölge Trafik İstasyon Amirliği önünde özel araçlara yönelik sigara uygulaması yaptı. Araçta sigara içen bazı sürücülere 153 TL. idari para cezası uygulanırken, diğer sürücüler ise sigara içmemeleri konusunda uyarıldı.
İdari para cezasına çarptırılan bazı sürücüler ise hem tepki gösterdi, hem de uygulama sebebiyle şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bazı sürücüler ise uygulamanın son derece yerinde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu Gece
Bu Gece - 3 yıl Önce

İşin iyice cılkını çıkardılar, her şeye ceza kesilerek bi yere varılamaz, tam tersi daha da çok iterler, ki bunu da çok iyi biliyolar, araba benim değil mi ister içerim ister içmem, bizimde bi sabrımız bi sınırımız var bi yere kadar arkadaş

Ziya
Ziya - 3 yıl Önce

Bu ne saçmalık , gel gayri evin içine de yasak getir. Toplu çözüm: tütün fabrikalarını kapat, ihracatı yasakla

misafir
misafir - 3 yıl Önce

araçlarda sigara içmeyi değil satımını yasaklayın.

YEŞİLAYCI
YEŞİLAYCI - 3 yıl Önce

SİGARA SATIŞINA YASAK YOKSA,ARAÇ İÇERİSİNDE TEK BAŞINA KONUMDA OLAN BİR BİREYE CEZA YAZAMAZSINIZ.İNTİHAR EDEN VEYA ETMEYE TEŞEBBÜS EDEN KİŞİYE CEZA VERİLEMEDİĞİNE GÖRE,ARAÇ İÇERİSİNDE TEK BAŞINA SİGARA İÇEN KİŞİYE YAZILAN CEZANIN YASAL TUTARLILIĞI YOKTUR.

SIRADAKİ HABER