Arasta esnafı ve mülk sahiplerine ACİL çağrı

Arasta esnafına ve mülk sahiplerine acil koduyla çağrı yapıldı.

Arasta esnafı ve mülk sahiplerine ACİL çağrı

Arasta esnafına ve mülk sahiplerine acil koduyla çağrı yapıldı.
Dikiciler ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer, Çöplük Çarşısı-Arasta restorasyonu için alt yapı hazırlıklarının son aşamaya geldiğini belirterek, mülk sahiplerine dağıtılan muvafakatnamelerin hızlı bir şekilde imzalanarak teslim edilmesi gerektiğini bildirdi.

Çorum Belediyesi’nin organizasyonunda geçtiğimiz aylarda başlatılan Arasta Restorasyon çalışmalarında önemli ilerleme kaydedildiğini belirten Oda Başkanı Halil Gürbüzer, mülk sahibi olan yaklaşık 500 tapu sahibine imzalamaları için muvafakatname dağıtıldığını ifade etti. Tapu sahiplerinin hızlı bir şekilde muafakiyetleri imzalaması halinde Çorum Belediyesi’nin röleve-restorasyon ihalesine çıkacağını aktaran Gürbüzer, bu konuda tapu sahiplerinden hassasiyet ve hızlı hareket etmelerini beklediklerini kaydetti.

Arasta’da tapu sahiplerinin muafakiyetleri bir an önce imzalayıp göndermemeleri halinde sürecin uzayacağını belirten Gürbüzer, muhataplara çağrıda bulunarak, “Muvafakatnameleri imzalayıp hızlı bir şekilde odamıza göndermeleri neticesinde biz de Çorum Belediyesi’ne teslim edelim. Belediye Başkanlığı makamı gerekli onayı verdi. Şimdi sıra mülk sahiplerinde. Muvafakatnameler teslim edilince hemen ölçümler yapılıp proje hazırlanıp onay alınacak ve restorasyon ihalesine çıkılacak. Aksi takdirde askıya çıkacak ve süreç uzayacak.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Saat kulesinden Farabi caddesine mutlaka bir yol açılması lazım.

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

Yol açılmıyo mu yol?Farabi caddesinden saat kulesine yol açılmazsa restorasyonun hiç bir anlamı yok.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

elin kırk-dökük malını miilletin parasıylamı restore edeceksiniz?
Olacak işmi bu?

Ahmet Can
Ahmet Can - 1 yıl Önce

Yapmayın, etmeyin.Bırakın restoreyi mestoreyi. Restorasyona harcanacak parayla çarşı yer altına alınır, farabiye saat kulesinden yol açılır, çevre düzenlemesi yapılır ve para da artar.boş işleri bırakın.saat kulesi mezkezde bi meydanımız yok. Şehrin merkezini kasaba görüntüsünden kurtarmak gerek.

Corum19
Corum19 - 1 yıl Önce

Buradan belediye yetkililerine sesleniyorum. Lütfen Çorum'un geleceğini düşünün birazda bu yolun mutlaka açılması lazım.oy uğruna Çorum'un geleceğini karartmayın. bu

DOĞRUSU BU
DOĞRUSU BU - 1 yıl Önce

saat kulesinden farabiye yol açılmasını isteyenler farabi caddesi üzerinde mülkü olup 40 senedir değerlenecek diye bekleyenlerdir belki 50 yıl daha beklemeliler çünkü anıtlar kurulu ayakkabıcılar arastasının yıkılmaması yönünde kararı varken yol açılamaz,

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Şu olumsuzu işaretleyenler kesin arastadandır.Çıkar söz konusu ya.

SIRADAKİ HABER