‘Arasta projesine alt geçit eklenmeli’

MHP Çorum Belediye Başkan adayı Kenan Şahin, Arasta Restorasyon Projesine mutlaka alt geçidinde eklenmesi gerektiğini söyledi.

‘Arasta projesine alt geçit eklenmeli’

MHP Çorum Belediye Başkan adayı Kenan Şahin, Arasta Restorasyon Projesine mutlaka alt geçidinde eklenmesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan adayı Kenan Şahin, Arasta Sağlıklaştırma Projesinde proje hazırlama ihalesinin yapılacağını hatırlatarak, alt geçit konusunda bütün yolların denenip denenmediğini sordu.

Açıklamasına, “Çorum Belediyesi tarafından Arasta Restorasyon işi ihale edilecek. Arastanın varlığının Çorum’un
gelişimi önünde baraj gibi duran bir problem olduğunu bilmeyen yoktur” diyerek başlayan Kenan Şahin, “Peki arastanın sit alanı durumunun kaldırılması veya taşınması yada restorasyonla birlikte alt geçidinde yapılması konusunda her yol denendi mi? Tabi ki kültürel varlıklarımız korunmalıdır. Ama bu korumacılık adına bir şehir kaderine terk edilemez. Bunun bir çaresi bulunabilir. Bu konuda kamuoyu oluşturulabilir. En azından restorasyonla birlikte muhtemel bir alt geçitte restorasyonla birlikte yapılabilir. Lütfen bir daha deneyelim. Sonuna kadar deneyelim. Eğer restorasyon yapılacak olursa Çorum’un önünde yüzyıl daha problem kalmaya devam edecektir. Yetkililere sesleniyorum. Lütfen iyi düşünün. Çok geç olmadan” ifadelerini kullandı. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 22:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahattin atak
Sebahattin atak - 3 yıl Önce

Kenan bey e sonuna kadar katılıyorum şehrin geleceği burda yatıyor bir kamuoyu oluşturup şehrin geleceğini kurtarmalıyız

Ali Cantas
Ali Cantas - 3 yıl Önce

Saat kulesi akşemsettin camii
arası yol açılmalı

Çok Dogru
Çok Dogru - 3 yıl Önce

Kenan bey'in önerisini mutlaka değerlendirelim çoruma fayda saglayan her düşünce çok kıymetlidir

Çorum 19
Çorum 19 - 3 yıl Önce

Kenan beyin sözlerine sonuna kadar katılıyorum lütfen bu şehri kaderine terk etmeyin.

Osman Han
Osman Han - 3 yıl Önce

Kenan kardeşime tamamen katılıyorum.Öncelikle arastanın sit alanı olmaktan çıkarılması,Saat Kulesinden Akşemsettin Camii ve İskilip Yoluna yol açılması mutlaka gereklidir,aksi halde üç beş oy kaygısıyla, birilerinşn gönlü kırılır düşüncesiyle Şehrin gelişmesi önlenir.

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Altına imzamı atarım.Eğer yol açılmazsa şehrin geleceği biter.

YS
YS - 3 yıl Önce

çorumda sel yaşandığı tarih 1979.tekrar olursa göl olur kenana destek veren arkadaşların yaşı yetmez ,eğridere ye niy ebu isim verilmiş dedeleri haytta ise sorsunlar,dere vardı üzerini doldurp cadde yaptık.birde alt geçit yapalım diyen çoruma dair hiç bir bilgisi olmadığını kanıtlar.

kurban
kurban - 3 yıl Önce

bi sus artık abi yeter ya. hani birinci partiydik tüm umutlarımızı yıktın....


SIRADAKİ HABER