Aşağı Sanayi'de ilk etapta 17 işyeri yıkılacak

Çorum'un uzun süreden beri gündemini meşgul eden önemli konulardan biri olan Aşağı Sanayi Sitesi'nin taşınması için başlatılan çalışmalarda önemli bir aşamaya gelindi.

Aşağı Sanayi'de ilk etapta 17 işyeri yıkılacak

Çorum'un uzun süreden beri gündemini meşgul eden önemli konulardan biri olan Aşağı Sanayi Sitesi'nin taşınması için başlatılan çalışmalarda önemli bir aşamaya gelindi. Çorum Belediyesi, ilk etapta yıkmayı planladığı 37 işyerinin 17'si için çalışmalarını son aşamaya getirdi. 

Aşağı Sanayi Bölgesi'nin Çorum'a yakışır bir görüntüye kavuşturulması için Çorum Belediyesi olarak titizlik içerisinde çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ilk etap olarak belirlenen bölümde arazi ölçüm ve sayısallaştırma çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Ölçüm ve sayısallaştırma çalışmalarının ardından yıkım işlemlerinin başlayacağını vurgulayan Başkan Aşgın, "ÇESOB binası arkasında kalan 17 işyerini kapsayan alanda ölçümlerimizi tamamladık. Çalışmalarımızı etaplar şeklinde yapacağız. Bir yandan da Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz tarafından da altyapı tespit çalışmalarımız devam ediyor. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarını tespit ederek sayısallaştırılıyor ve bölgenin alt yapı haritası çıkarıyoruz. Enkaz bedelleri ödendikten sonra yıkım çalışmalarına hemen başlanacak. Etaplar halinde yıkımlar gerçekleşecek." dedi.

Aşağı Sanayide faaliyet gösteren 355 işyerinin 41'inin ruhsatlı geriye kalan 314'ünün ise ruhsatsız olarak ticari faaliyetlerine devam ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, "Aşağı Sanayi bölgesindeki esnafımızın taşınmasıyla birlikte o bölgedeki kötü görüntü de ortadan kalkacak. O bölge Çorum'un yeni yerleşim alanlarından biri olacak. Çorum'a yakışır bir bölge olacak." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER