Aşgın, Bayat sakinlerini dinledi

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Başkan Mahallemde Söz Sende” mahalle buluşmaları kapsamında Bayat Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Aşgın, Bayat sakinlerini dinledi

M.BURAK YALÇIN

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Başkan Mahallemde Söz Sende” mahalle buluşmaları kapsamında Bayat Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Çorum Belediyesi Mahalle Buluşmalarının 3’üncü toplantısını Bayat Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Spor Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve yardımcıları, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, AK Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Bayat Mahallesi Muhtarı Fikret Külcü, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, mahalle toplantılarını önemsediklerini belirterek, gittikleri mahallelerde yerinde tespit ettikleri sorunları biran önce çözmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kenar mahalle diye bir şeyin kalmayacağını da ifade eden Başkan Aşgın, “Herhangi bir mahalle de hangi hizmet varsa en ücra mahallemizde, sokağımızda da imkanlar ölçüsünde aynı hizmetle buluşturacağız diye bir idealimiz var. Bu idealin neticesinde de aranızdayız. Kaynakların verimli ve etkin kullanımı anlamında her hizmeti mahallemizde buluşturmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Bayat Mahallesi’nin 3 temel sorununun olduğunu ifade eden Aşgın, konuşmasında şunları söyledi: “Elimizde güzel konteynır evler var. Muhtarlık hizmetinin daha etkin bir şekilde yapılması için mutabık kaldığımız bir yere bunu getireceğiz. İmar planlaması ile ilgili taleplerin olduğunu biliyoruz. Bu konuda ilgili arkadaşların çalışmaları var. Tarımsal alan çok fazla var. Bunların imara açılması basit bir şey değil. Tarım arazilerinin bütünüyle binalara dönüştürülmesi de doğru değil. Çalışmalar yapılıyor ama bu süreç uzun sürecek.  Mahalle sınırlarının belirlenmesi ise detaylı ve zor bir konu. Köy iken 7 bin 300 dönümlük bir alanmış sınırları. 2 bin 300 dönümlük bir kısmı mahalleye dönüşmüş. Binaların olduğu kısım 100 dönüm. Onun dışındaki kısımda araziler söz konusu. Bu sadece Belediye’nin belirleyeceği bir şey değil. Tarım İl Müdürlüğü ve başka kurumlarla hareket etmemiz gereken bir konu. Bu 3 temel problemin farkındayız. Çalışmalar devam ediyor.”

Başkan Aşgın’ın konuşmasının ardından söz alan mahalle sakinleri ise taleplerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER