‘Asılsız iddialar yargıdan döndü’

Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Başkanı İsmail Hakkı Melendiz, akaryakıt yolsuzluğu iddiasıyla hakkında açılan davadan beraat etti.

‘Asılsız iddialar yargıdan döndü’

RECEP MEBET

Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Başkanı İsmail Hakkı Melendiz, akaryakıt yolsuzluğu iddiasıyla hakkında açılan davadan beraat etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İsmail Hakkı Melendiz, Kooperatif’ten Ulaş A.Ş.’ye indirimli motorin satış işlemiyle ilgili yolsuzluk iddialarının yargıdan döndüğünü söyledi.

6 Mart 2018 tarihinde tamamlanan mahkeme sonucunda kararın açıklandığını duyuran Melendiz, üzerine atılı tüm iddialarının asılsız olduğunu belirterek şahsı, yönetim kurulu üyeleri ve Kooperatif yetkililerinin beraat ettiklerini kaydetti.

‘İFTİRACILARLA HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ’

“2016 yılındaki genel kurul öncesi bazı adayların gündeme getirdiği asılsız iddiaların iftira olduğu bir kez daha ortaya çıktı” diyen Melendiz, suçsuzluklarının yargı kararıyla tescil edildiğini vurguladı.

Melendiz, “Şahsımı ve Kooperatif yönetimimizi hedef alan iftiralarından dolayı, asılsız iddia sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşacağız” diye konuştu.
Başkanlığı döneminde daima çiftçilerin haklarını savunduğunu ve Kooperatifi kâr eden bir kuruluş haline getirdiklerini dile getiren Melendiz, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

‘YÜZÜMÜZ AK, ALNIMIZ AÇIK’

“Genel Merkez onayını alarak çiftçilerimizle birlikte piyasaya da indirimli motorin satışı yaptık. Bu kapsamda Ulaş A.Ş.’yle anlaşma yaptık. Böylece bir çiftçi kuruluşu olan Kooperatifimizi kâr eder hale getirdik. Küspe Paketleme Tesisi de dahil olmak üzere çiftçi lehine gerçekleştirdiğimiz her yatırımımızda önümüze bir takım engeller çıkarmaya çalışanlar oldu. Gelinen nokta itibariyle ve yargı kararıyla bir kez daha görüldü ki, yaptığımız çalışmalarda yüzümüz ak, alnımız açık çok şükür.

‘HİSSE SATIŞI HERŞEYİ ORTAYA ÇIKARDI’

Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifimiz’in Torku’daki hisselerini devretmek istemeyişimizin şahsımı ve yönetim kurulu üyelerimizi bu tür haksız ithamlara maruz bıraktığına inanıyorum. Zira bizden sonra alınan kararla söz konusu hisselerin tamamının satılmış olması, üzerimizde oynanan oyunları ortaya çıkardı.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER