ATİK, Dünya Ticaret Merkezi Projesi’ni hayata geçiriyor

Avrupa Ticaret İş Birliği Konseyi (ATİK), Asya ve Afrika pazarlarını hedefleyen ATİK Dünya Ticaret Merkezi Projesi’ni hayata geçiriyor.

ATİK, Dünya Ticaret Merkezi Projesi’ni hayata geçiriyor

Avrupa Ticaret İş Birliği Konseyi (ATİK), Asya ve Afrika pazarlarını hedefleyen ATİK Dünya Ticaret Merkezi Projesi’ni hayata geçiriyor.

ATİK, Avrupa Pazarı hedefli Bulgaristan’da 500 milyon dolar bütçeli ATİK uluslararası organize sanayi bölgesi projesini nihai noktaya getirdi.

ATİK Genel Başkanı Aziz Şahin ve Çorum ve Bölge Başkanı Fahri Karayan, sosyal medya hesaplarından yapıtıkları açıklamada; “İnşallah 500 milyon dolarlık proje, Avrupa pazarı başta olmak üzere Asya, Afrika pazarlarına köprü olacak. ATİK Uluslararası Organize Sanayi Bölgesi, büyük, orta, küçük sanayi bölgeleri, otel, fuar merkezi, ekonomi üniversitesi, Dünya Ticaret Merkezi olarak projelendirildi. Yakın zamanda inşallah tanıtım lansman çalışmalarına başlayacağımız projemiz kurulacak bölgeye ve başarılı iş insanları ile geleceğin ticaretine ve yeni ekonomik düzende büyük imkanlar sunacaktır. Dünya ticaretinin önemli kısmının Avrupa, Asya ve Afrika genelinde olduğunu düşünürsek proje, bölgede uzun yıllar Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayacak.” ifadelerine yer verdi.       

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut kurt
Mesut kurt - 5 ay Önce

Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum. Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim.
Ülke firmalarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından, vergisel ve mali teşviklerden faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması, firmaların teknokent/serbest bölge gibi alanlara taşınması ve ülkemizin global rekabetçiliğine katkı sağlanabilmesini amaçlayan MESUT KURT https://protimeas.com/ da ve https://abprotime.com/ da bu projelerin daha fazla yapılması ve bölge Kobi’lerinin istifade etmesi sağlanmaya çalışılıyor.

SIRADAKİ HABER