Av sezonu yarın açılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 2020-2021 Av Döneminin yarın başlayacağı belirtildi.

Av sezonu yarın açılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 2020-2021 Av Döneminin yarın başlayacağı belirtildi.

Merkez Av Komisyonu’nun Av Dönemide geçerli olmak üzere Türkiye’de kara avcılığıyla ilgili düzenleme Resmi Gazete’de yayınlandı.

Av Döneminde geçerli olmak üzere ülkemizde kara avcılığıyla ilgili aşağıda yer alan avlanma usul ve esaslarını belirlemiştir. Alınan karar 12 Ağustos 2020 tarihli ve 31211 sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Avın açılış ve kapanış tarihlerinin, avına izin verilen av hayvanları ile avcı başına avlanabilecek bir günlük av hayvanı limitlerinin de belirlendiğinin ifade edildiği açıklamada şu bilgiler yer aldı: “Avlanma; tüm bölgelerimizde aynı gün 22 Ağustos 2020 tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır.

Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir.

Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir.

Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir.

Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete ’de yayımlanan 19 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur. İlgililere ve avcılara duyurulur.”(Haber Merkezi)

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim
Halim - 5 ay Önce

İnşAllah birbirinizi vurursunuz zevk için canlı öldürmenin mevsimi olur adam bir keklik kümesi görüyor kökünü kurutana kadar gidiyorlar oraya giderken et ekmek yanlarında diz boyu

Sungurlulu
Sungurlulu - 5 ay Önce

O zavallı güzel kuşları vuran avcının da kolu kanadı kırılır inşAllah, bir trafik kazasında kolu bacağı kopar inşAllah, av zalimliktir.

SIRADAKİ HABER