Bahri Ertek vefat yıl dönümünde anıldı

Halk Oyunları Uzmanı hemşehrimiz merhum Bahri Ertek, vefatının 8. yıl dönümünde Çorum’da kabri başında anıldı.

Bahri Ertek vefat yıl dönümünde anıldı

FATİH AKBAŞ
Halk Oyunları Uzmanı hemşehrimiz merhum Bahri Ertek, vefatının 8. yıl dönümünde Çorum’da kabri başında anıldı.

Bahri Ertek’in kardeşi Fahri Ertek’in evsahipliği yaptığı anma programına, halk oyunları üstadının eşi Dorette Endenburg Ertek ve Ertek ailesi, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Kadeş Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Emine Özten ve dernek üyesi gençler ile Bahri Ertek’in arkadaşları katıldı. 

Öğle namazının ardından Bahri Ertek’in Ulu Mezarlık’taki kabri başında yapılan anma programında Çakır Cami Müezzin Kayyımı Hüseyin Erci’nin Kuran-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından söz alan Fahri Ertek, merhum ağabeyi Bahri Ertek’i anlattı.

Ertek, “Ağabeyimin hatırasına sahip çıkarak anma programına katılan değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Duygusal anların yaşandığı anma programında Bahri Ertek’in eşi ve dostları tarafından kabre çiçek bırakıldı.

ÖMRÜNÜ HALK OYUNLARINA ADADI
Folklor alanındaki 50 yıllık tecrübesi ile ulusal ve uluslararası pek çok projeye imza atan Bahri Ertek, ömrünü halk oyunlarına adadı.

Japonya’dan Amerika’ya, dünyanın dört bir yanına Çorum kültürünü taşıyan Ertek, halkoyunları alanındaki engin tecrübesiyle her kesimden insanın sevgi ve saygısını kazandı.

Gönüllü bir kültür elçisi olarak organizasyonlar gerçekleştiren Ertek, koordine ettiği projeler kapsamında Japonya başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda halk oyunları meraklısını Türkiye’de buluşturmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER