Bakanlık Çorum'da sünnet ve kına gecesini yasakladı!

İçişleri Bakanlığı, 26 Ağustos’tan itibaren aralarında Çorum'un da bulunduğu 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı.

Bakanlık Çorum'da sünnet ve kına gecesini yasakladı!

İçişleri Bakanlığı, 26 Ağustos’tan itibaren aralarında Çorum'un da bulunduğu 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı.

Çorum, Adana, Ağrı, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya,Mardin, Şanlıurfa, Van ve Yozgat olmak üzere toplam 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere müsaade edilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı: 26 Ağustos’tan itibaren Adana, Ağrı, Ankara, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya,Mardin, Şanlıurfa, Van ve Yozgat olmak üzere toplam 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere müsaade edilmeyecek. Bu illerde yapılacak olan düğün ve nikahlar ise en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacak. Bu illerde düğün salonlarında dans/oyuna izin verilmeyecek, sandalye/koltuk düzeni dans/oyun pisti/alanlarını kapatacak şekilde oluşturulacak. Bu illerde, gelin ile damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah merasimlerine katılması yasaklanacak. Ülke genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmeti ve paketli su servisi hariç her türlü yiyecek içecek ikramı geçici süreyle durdurulacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mete Karayel
Mete Karayel - 12 ay Önce

Korona vakalarının azalması için önemli bir tedbir.

Yaşar Tümer
Yaşar Tümer - 12 ay Önce

Yapılması gereken yapıldı tebriklet

Anadolu Yolcusu
Anadolu Yolcusu - 12 ay Önce

Hele şükür çok geç olmadan alınabildi bu karar. Geçtiğimiz haftalarda özellikle ulukavak mahallesinin farklı bölgelerinde sokakta gerçekleştirilen düğün vb. yemek verme faaliyetlerinde pek çok insan bilinçsiz bir şekilde davranarak risk unsurunu arttırdı. Vatandaşın dikkat etmesi için daha sıkı tedbirlerin alınması büyük önem arz etmektedir. Aksi taktirde bir boşluk bulduğunda ne yaptığı belli olmayan insanlar birlikte yaşıyoruz.

...
... - 12 ay Önce

Yapılan testlerin100/50 si pozitif çıkan çorumdan bahsediyoruz.Hiç birimiz önemsemedik bize bir şey olmaz dedik.Sonuç ortada.Allah sonumuzu hayır eylesin.

SIRADAKİ HABER