Baraj çevresinde tepki çeken görüntü

Çorum Barajı’na pikniğe giden vatandaşların bazılarının çöpleri etrafa atmaları tepki çekti. 

Baraj çevresinde tepki çeken görüntü

FATİH AKBAŞ
Çorum Barajı’na pikniğe giden vatandaşların bazılarının çöpleri etrafa atmaları tepki çekti. 

Güzel bir gün geçirmek için aileleri ile birlikte baraja pikniğe giden vatandaşlar karşılaştıkları manzaraya şaşırırken tepkilerini de dile getirdiler. 

Yakında konteynırlar olmasına rağmen çöplerini etrafa atanlara tepki gösteren vatandaşlar, “Çevreye duyarlığının her geçen gün daha da arttığı günümüzde böyle manzaralarla karşılaşmak bizleri üzüyor. Barajın etrafında çöp konteynırları olmasına rağmen ortaya çıkan bu manzara aynı zamanda büyük bir duyarsızlığında örneğidir. Yakında çöp konteynırı olmasa dahi bu durum çöpü gelişi güzel doğaya atmayı gerektirmez. Poşete konulan çöp en yakın konteynıra atılmalıdır. Bu hem bir insanlık görevi hem de gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmanın en önemli ayağıdır.

Aynı zamanda içme suyu kaynadığı da olan Çorum Barajı ile çevresinin temiz tutulması herkesin dikkat etmesi gereken önemli bir konudur.”diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
çorum
çorum - 5 ay Önce

7 den 70 e artık park bahçe demeden bütün pisliğimizi yerlere atıyoruz. Eğitimin ne kadar zayıf olduğu aile kültürünün kalmadığı ne kadar belli.

emre
emre - 5 ay Önce

belediye orayı güzelleştirmesi gerekir hep alkol alanların mekanı haline geldi çorum merkezinde çoruma yakışmayan görüntüler belediyeyi göreve ve işini yapmaya davet ediyorum

Remzi
Remzi - 5 ay Önce

Valilik kararına göre yürüyüş yapmak bile yasakken nasıl piknik yapmışlar denetleme diye bişey yok

MUSTAFA
MUSTAFA - 5 ay Önce

yeni olan birşey değilki çorum bütün sarhoşları geliyor içki şişeleri vs artı bakım yok baraja sahip çıkan yok.

osmanlı
osmanlı - 5 ay Önce

sadece baraj çevresi olsa.... dağın başına çıkıyorsun mangal yakmış tüm plastik pisliklerini saçmış gelenler... kardeşim sen temiz olacaksın sen... vatana sahip çıkmak lafla olmuyor... biraz çaba gerek...

murat
murat - 4 ay Önce

VATAN HAİNLİĞİ BUDUR İŞTE.

SIRADAKİ HABER