Baro’dan ‘İğdenin Şarkısı’ oyununa tam destek

Yazarlığını ve yönetmeliğini Şahin Örgel’in yaptığı, Çorum Dost Oyuncuları tarafından 24 Aralık’ta sahnelenecek ‘İğdenin Şarkısı’ adlı tiyatro oyununa Çorum Barosu’ndan destek geldi.

Baro’dan ‘İğdenin Şarkısı’  oyununa tam destek

FATİH BATTAR
Yazarlığını ve yönetmeliğini Şahin Örgel’in yaptığı, Çorum Dost Oyuncuları tarafından 24 Aralık’ta sahnelenecek ‘İğdenin Şarkısı’ adlı tiyatro oyununa Çorum Barosu’ndan destek geldi.


Oyun öncesi Baro Başkanı Kenan Yaşar’ı ziyaret eden yazar-yönetmen Şahin Örgel, 24 Aralık’ta Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek ‘İğdenin Şarkısı’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Çorum Barosu’nun oyuna verdiği desteğin çok önemli olduğunu ifade eden Örgel; “İğdenin Şarkısı  adlı tiyatro oyunumuz kültür sanat ve tiyatro hayatımızda bir köşe taşı olacak. Oyunumuz Türkiye’de çok fazla örneği olmayan öykü tiyatro oyunu. Kendine münhasır özellikleri de var. İzleyicilerimiz çok sevecek. Ortaya koyulan eserlerin desteklenmesi kültür sanat ve tiyatro ile uğraşanlar için çok önemlidir. Biz de desteklerinden dolayı Baro Başkanı Kenan Yaşar ve Çorum Barosu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Baro Başkanı Kenan Yaşar da edebiyatla uğraşan biri olarak kültür sanat ve tiyatro ile uğraşan insanlara sahip çıkılması gerektiğini kaydederek; “Edebiyatla uğraşan biri olarak yerelde bir şekilde eser ortaya koyan ve bu eserleri halkımızla buluşturmaya çalışan insanlara sahip çıkmak gerektiğini düşünüyorum Şahin Örgel iyi bir yazar ve çok sayıda eserleri var. Yerelden yola çıkarak ulusalda bir çok ödül alan Şahin Örgel’i tebrik ediyorum. Çorum Barosu olarak 24 Aralık’ta sahnelenecek ‘İğdenin Şarkısı’nı hep birlikte izleyeceğiz ve destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER