Basın mensuplarından Milli Eğitim önünde protesto

Çorumlu basın mensupları dün Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde protesto eylemi düzenleyerek kalem bıraktılar.

Basın mensuplarından  Milli Eğitim önünde protesto

RECEP MEBET

Çorumlu basın mensupları dün Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde protesto eylemi düzenleyerek kalem bıraktılar.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’yla ilgili hazırladıkları haber için geçtiğimiz Cumartesi günü 23 Nisan Ortaokulu bahçesinde görüntü alan basın mensupları, okul idaresinin haksız tutum ve kaba davranışıyla karşılaştıklarını açıkladı.

Velilerin ve güvenlik güçlerinin gözleri önünde yaşanan fiziki müdahale nedeniyle şikayetçi olan basın mensuplarını, meslektaşları yalnız bırakmadı.

Leblebi TV Muhabiri Gizem Galatalı ve Kameraman Murat Bekmezci’nin maruz kaldığı haksız tutuma tepki gösteren basın mensupları, nezaket dışı davranışı Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kalem bırakarak protesto ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Leblebi TV Genel Yayın Yönetmeni Erkan Karaca, tepki toplayan olayı anlatarak basın çalışanlarını hedef alan davranışı kınadı.

Herhangi bir bilgilendirme olmadan basın mensuplarının kaba kuvvetle bahçe dışına çıkarılmaya çalışılmasının doğru bir davranış olmadığını savunan Erkan Karaca, muhabirlerine yapılan fiziki müdahaleden şikayetçi olduklarını ve ilgili yerlere resmi başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Haberlere konu olan müdahale karşısında sessiz kalan idarecileri de eleştiren Karaca, “Konunun takipçisi olacağız ve mesleki açıdan arkadaşlarımızın hakkını arayacağız. Bu süreçte açıklama ve ziyaretleri ile yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Basın açıklaması ve alkışlı protesto ile sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEB Yasaklamış, İdare Uygulamayı Yapmış !
MEB Yasaklamış, İdare Uygulamayı Yapmış ! - 3 ay Önce

Bakanlık açıklama yapmış, okul bahçesine basın dahil kimse alınmayacak diye. Siz kalkın, inadına habercilik yapacağız diye idareyi zor durumda bırakın. Müdahele edilince de sertlikten bahsedin. Orda söz konusu olan çocuklarımız en önemlisi de insan sağlığı ! Hiiiiç polim yapmayın boşuna...

asd
asd - 3 ay Önce

gasteci bunu yaparsa

Çorumlu
Çorumlu - 3 ay Önce

Basın camiasını şiddetle kınıyorum. Okul müdürünü bende begenmiyorum. Ama gazetecilik adına zorbalığa gerek yok yasak dendi ise yasaktir. Bu ara sosyal mesafeyi korunmayan gazetecilere 3 bin TL ceza kesilmiş onun kuyruk acısı olsa gerek

Eğitimci
Eğitimci - 3 ay Önce

Cenap hocamı tanırım asla uyarmadan herhangi bir hareket yapmaz 28 şubattaki gibi gazeteciler kendilerini 1. Güç olarak görmeye başladı.Bütün gücü kendilerinde görerek hükümetide yönetmeye başladı sonumuz hayır olur inşAllah

SIRADAKİ HABER