Bayram coşkusu tüm mahallelerde

Çorum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramında da evlerinde kalmak zorunda olan vatandaşları unutmadı.

Çorum Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramında da evlerinde kalmak zorunda olan vatandaşları unutmadı. Hazırlattığı araçlarla bayram coşkusunu vatandaşların ayağına götüren Belediye, bayram sürecinde tüm mahallelerde müzik ziyafeti sunuyor. 

Çorum halkına farklı bir bayram yaşatmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hemşehrilerimize güzel bir sürpriz hazırlamak istedik. Hazırladığımız 4 tır ve kamyoneti seyyar konser aracına dönüştürdük. Türk Halk Müziği Koromuz, Belediyemiz Mehter ve Bando Takımlarıyla bayram boyunca hemşehrilerimizin balkonlarına, evlerine misafir oluyoruz.” dedi.

Evlerinde kalan vatandaşlar da Çorum Belediyesi’nin bayram tırı uygulamasından duydukları memnuniyeti ifade ederek “Bu bayram çok buruk geçiyordu. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın sayesinde daha eğlenceli daha coşkulu geçiyor. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular. 

Bayram tırı huzurevi sakinlerini coşturdu

Ramazan Bayramı boyunca tüm Çorum’u dolaşan bayram tırı, huzurevi sakinlerini coşturdu. Bayram tırından çalınan türkülere eşlik eden huzurevi sakinleri, ellerindeki Türk bayraklarını coşkuyla salladı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın da katıldığı programda huzurevi sakinleri Başkan Aşgın’a teşekkür etti. 

Başkan Aşgın, bayramda çocukları da unutmadı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bayramda çocukları da unutmadıkların söyledi. Bir animasyon ekibinin tüm Çorum’u dolaşarak çocuklara yönelik eğlenceler düzenlediğini ifade eden Aşgın, “Bayramlarımızın olmazsa olmazı çocuklarımıza da sürprizler hazırladık. Onların da bayram coşkusunu doya doya yaşamaları amacıyla ekiplerimiz tüm mahalleri dolaşıyor. Yavrularımıza çikolata ve meyve suları ikram ediyor.” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 12 ay Önce

Baskanim güzel düşünüyorsunuz güzel uygulamalara imza atiyorsunuz da bu uygulamalarla agzimiza bal caliyorsunuz.Bu uygulama suresince en azindan tirlar dolastigi yerde en az 5dakika dursada en azindan bizlerde bu uygulamanin keyfini cikarsak.Bakiyoruz tira bakmamizla gitmesi bir oluyor ne oldugunu anlamadan gidiveriyor hemen.Bu yuzdende bu etkinligin bir anlami kalmiyor...

Haktan
Haktan - 12 ay Önce

Editör heralde oturduğunuz her yerden bu haberi yapıyorsunuz hiç evinizden balkonunuzdan dinlememişsiniz galiba ne ziyafeti ne müziği bi duyoyoruz gerisi yok adamlar gitmiş bu durumda müzik denemez buna ancak gürültü denir. Biri başkana söylesin ya da ben buradan seslenmiş oluyum sürekli hareket edeceklerine bir parçayı tam okusunlar sonra başka bir yere çekip aracı başka bir parça okusunlar. Müzisyenlere ve emeğe ve yapılan işe sözüm yok takdire değer ama uygulama yanlış.

SIRADAKİ HABER