Belediye, karla mücadeleye hazır

Çorum Belediyesi, havaların soğuması ve meteorolojinin Çorum’da yoğun kar yağışı üzerine kar ve buzlanmayla ilgili hazırlıklarını tamamladı. Çorum Belediyesi, kar küreme ve tuzlama ekiplerini karla mücadele çalışmaları için hazırda bekliyor. 

Belediye, karla mücadeleye hazır

Çorum Belediyesi, havaların soğuması ve meteorolojinin Çorum’da yoğun kar yağışı üzerine kar ve buzlanmayla ilgili hazırlıklarını tamamladı. Çorum Belediyesi, kar küreme ve tuzlama ekiplerini karla mücadele çalışmaları için hazırda bekliyor. 


Meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarılarına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, "Olası bir kar yağışında ana arterler ve sokaklarımızı trafiğe açık tutmak için gerekli tedbirlerimiz aldık. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı 7 adet özel donanımlı kar küreme ve tuzlama aracı, 8 elle tuzlama aracı, 4 greyder, 6 bekoloder, 1 kar kürüme ve tuzlama traktörü, 220 personelimizle 24 saat üç vardiya halinde karla mücadele için ekiplerimiz hazır beklemektedir" dedi.


Zahir, "Karla mücadele çalışmalarının bu yıl da sorunsuz şekilde sürdürülmesi için birinci önceliğimiz şehir içi otobüs güzergâhları ve hastanelere ulaşımın sorunsuz sağlanmasıdır. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kaldırımların temizliğini, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz için parklarımızda kar kürüme çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlarımızdan kış lastiklerini taktırmalarını ve trafiğe bu şekilde çıkmalarını rica ediyoruz. Ayrıca, 153 Alo Zabıta hattı da vatandaşlardan gelen istek ve şikâyetleri alıp, ilgili müdürlüklere bildirecek ve çözüme kavuşturulması amacıyla çalışmalarını 24 saat sürdürmeye devam edecek." dedi.        

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Ak
Emre Ak - 2 yıl Önce

İnsan biraz Allahtan korkar akkentten kayarak indik tepeden ne bir belediye aracı nede bir yetkili var böyle belediyeciliğe yazıklar olsun.

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Gördük ne kadar hazır olduklarını hicbir ana yol açık degil

kasap
kasap - 2 yıl Önce

bizde yedik.arkadas mesaiye kaçta gidiyorsa yolların halini görmemiş.

çorumlu 19
çorumlu 19 - 2 yıl Önce

memlekete 20 cm kar yağdı belediye araçları uyudu. ana caddeler bile sıkıntılı.bayat gediğine hizmet sıfır.

HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 2 yıl Önce

Belediye Karla Mücadeleye Hazır demiştiniz, 13/12/2018 tarihinde yağan kar nedeni ile gece çalışma yapılamadığı için AKKENT Mahallesine Sabah Belediye Otobüsleri dahil hiç bir araç çıkamamış, mahalleden inişler de yapılamadığından insanlar işlerine yetişememişlerdir. Bravo Belediyemizi Tebrik Ediyoruz. Muzaffer KÜLCÜ dönemini arattınız yazıklar olsun.

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

gördük gördük, aferim belediye. 8:00 olmasına rağmen eşref hoca caddesinde bile yol açılmamıştı

arkadaş
arkadaş - 2 yıl Önce

hastanenin yolunu stad ta çalışan kepçe açıyordu ama bu araçların içinde göremedim.ama belediyenın çevresini iki işçi temizliyordu.başkan senın ekıp hala karın yagmasını beklıyor herhalde.

ali ak
ali ak - 2 yıl Önce

acaba utanmazlarmı, veya şuan sıcacık odalarında otururken neler hissediyorlar


SIRADAKİ HABER