Belediye park sayısını 240’a çıkarttı

Çorum Belediyesi, şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını yükseltmek ve çocukların ve vatandaşların daha sağlıklı ortamda vakit geçirmeleri amacıyla park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Belediye park sayısını 240’a çıkarttı

Çorum Belediyesi, şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını yükseltmek ve çocukların ve vatandaşların daha sağlıklı ortamda vakit geçirmeleri amacıyla park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Şehrin dört bir yanında yeni yeşil alanlar oluşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla Çorum geneline estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Çorum’a bu zamana kadar 35 büyük park 185 semt parkı yaptık. 2018 yılında yaptığımız yeni parklarla bu sayıyı 240’a çıkarttık” dedi.

Her yıl çalışmalarımız artarak sürüyor diyen Başkan Gül, “Büyük park olarak, Kentpark, Erzurum Dede, Manas Parkı, semt parkı olarak, Mehmet Akif Ersoy 37. sokak, Bahar 35. sokak, Çoraklık 35. sokak,  Çamdeğirmeni 10.sokak, Bağcılar 80. sokak, Buhara 27.sokak, Köprübaşı 37.sokak, Muratevler 21.sokak, Akkent 4. cadde, Ata 40.sokak,  Çiftlikçayırı Caddesi ile Söğütlüevler caddesi kesişimi, Köprübaşı 19. sokak, Pazartesi pazar yanı yeşil alan,  Mimarsinan 7. cadde, Mimarsinan 9. cadde, Mimarsinan 11. cadde, Bağcılar 3. Cadde, Varinli caddesi, Tekceviz parkı ve Türkiyem Çeşmesi etrafı yapıldı. İlçelerimizi de şehir merkezimizle bir bütün olarak oralarda da park çalışmaları yaptık. Yaptığımız çalışmalar ile daha yeşil, daha temiz ve daha güvenilir ortamda çocukların oyun oynaması, vatandaşın daha güzel vakit geçirmesi ve dileyenlerin rahatça spor yapması amaçlıyoruz. Binlerce yetişmiş ağacı toprakla buluşturarak şehrimizin daha yeşil hale gelmesini sağlıyoruz. 2018 yılında yaptığımız park ve yeşil alan çalışmaları ile kişi başı yeşil alan miktarını 15,94 m2 çıkarttık. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Bu parklarda normal insanlar oturamıyor,çocuklarımızı götüremiyoruz.Yapılan KAMELYALAR fuhuş yuvası gibi.uyuşturucu bağımlıları,tinerciler,balliciler,hapçılar,içkiciler cirit atıyorlar.Kısaca insanlar bu parklara güven içinde gidemiyorlarrrrr.Çorum da anket yapılsın bu durum daha net şekilde ortaya çıkacaktır.

KADİR
KADİR @Çorumlu - 3 yıl Önce

BELEDİYE NE YAPSIN HER KAMELYANIN BAŞINA BİR ZABITA MI DİKSİN..İSTEMİYOSANIZ DİLEKÇE VERİN BİZİM MAHALLEDE PARK YOK KAMELYALARI BİZE GÖNDERİN

Gölge
Gölge - 3 yıl Önce

Belediyenin işi gücü anca parka yetiyor en güzel vurgun onda sök taş otaş olmadı bu taş bu taş olmadı karo

Taylan tan
Taylan tan - 3 yıl Önce

Gülabibey mah kapaklı 51. Sokak atahan inşaat no 4 nolu ap önünde asfalt Yok yaya yolu yok önü park olarak işaretlenmiş hiç bir çalışma Yok çocuklar inşaat içlerinde ve otların arasında oynuyor ya buna ne demeli bir an önce parkın yapılmasını ve yaya yolu ve asfalt ımın yapılmasını rica ederiz burası üvey evlat muamelesinden çıksın artık çıkartın sayın belediye yetkilileri ve otobüs durağı istiyoruz ve eski ekin yolu caddesinin asfaltlanması ve ışıklandıfılması lütfen el atın

MAĞDUR
MAĞDUR - 3 yıl Önce

İMAR PLANINDA PARK OLARAK İŞARETLİ OLAN UHUD CAMİSİ YANINA DA PARK İSTİYORUZ !!! YAKIN ÇEVREDE PARK YOK VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİR İHTİYAÇ....

dd
dd @MAĞDUR - 3 yıl Önce

EVET UHUD CAMİSİ YANINA PARK İSTİYORUZ

SIRADAKİ HABER