Belediye’den paylaşımlı bisiklet yolları

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını daha güvenli hale getirmek amacıyla paylaşımlı bisiklet yolları işaretledi.

Belediye’den paylaşımlı bisiklet yolları

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını daha güvenli hale getirmek amacıyla paylaşımlı bisiklet yolları işaretledi.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, yerleşim yerlerinin ve yolun müsaade ettiği noktalarda bisiklet yolları yaptıklarını belirterek bisiklet yolu yapımı için müsait olmayan yerlerde de paylaşımlı bisiklet yolları işaretlediklerini ifade etti.

Belediye olarak 8 bin metre bisiklet yolu yaptıklarını, yeni yapılaşmanın olduğu yerlerde de bisiklet yolları yaptıklarını dile getiren Başkan Aşgın, şimdi de Eşref Hoca ve Dr. İlhan Gürel Caddelerinde 2 bin 600 metre paylaşımlı bisiklet yolları işaretlediklerini vurguladı. Başkan Aşgın, “2918 sayılı T.C. Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtildiği üzere bisiklet bir trafik aracıdır ve yolun sağ şeridini kullanır. Biz de bu kanuna istinaden iki caddemizde yolun sağ şeridini paylaşımlı bisiklet yolu olarak işaretledik. Tüm bisiklet sürücülerine hayırlı olsun.” dedi.

İSTASYON SAYISI ARTACAK

ÇORBİS uygulamasında 6 bin 230 aboneye ulaştıklarını ifade eden Başkan Aşgın, Çorum halkının bisikleti çok sevdiğini ve yoğun talep nedeniyle istasyon ve bisiklet sayılarını da artıracaklarını vurguladı. Aşgın, “Bisiklet hem sağlık açısından hem de ulaşım açısından çok kritik bir öneme sahip. Şehrimiz düz bir alan üzerine kurulu. Bu durum bisikleti yaygın ulaşım aracı olarak kullanabilmemiz için de önemli. Çorum’u bisiklet şehri yapacağız.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 3 hafta Önce

Başkanım #AşkınanÇalışanYorulmaz dedin ve bu şehir için çalışmaya başladın ama daha çok çalışman lazım. Allah YÂR ve YARDIMCIN olsun.

SIRADAKİ HABER