Belediye’den Sakınmaz’la ilgili açıklama

Çorum Belediyesi, Meral Akşener’in nikah şahidi olarak katıldığı programda kendisine, “Sayın Genel Başkanım” dediği için görevden alındığı iddia edilen Evlendirme Memuru Erdem Sakınmaz’la ilgili açıklama yaptı.

Belediye’den Sakınmaz’la ilgili açıklama

Çorum Belediyesi, Meral Akşener’in nikah şahidi olarak katıldığı programda kendisine, “Sayın Genel Başkanım” dediği için görevden alındığı iddia edilen Evlendirme Memuru Erdem Sakınmaz’la ilgili açıklama yaptı.

Yapılan görev değişikliğinin Meral Akşener ile ilgisi olmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın tarafından yapılan yeni görevlendirmeler ve değişiklerle Belediye üst yönetimi yeniden şekillenmiştir. Birim müdürleri ve başkan yardımcılarının görev dağılımlarını kapsayan bu değişikliklere Evlendirme Memurluğu da dahil edilmiş ve uzun süreden beri bu görevi yerine getiren Erdem Sakınmaz’ın yerine Hasan Tomuk getirilmiştir.

Başkanlık Makamı tarafından gerçekleştirilen bu tasarrufu farklı nedenler ve farklı yönlerde arayan bazı mecraların amacını anlamış değiliz. Bir süreden beri şehrimizde internet gazeteciliği yaptığını iddia eden bir haber sitesinde Belediyemizle ilgili yalan yanlış haberlerle Çorum kamuoyunu meşgul etmektedir. Evlendirme Memurluğunda yapılan görev değişikliği haberini bile hangi akıl tutulması ve kimlere yaranma duygusuyla yaptıklarını bilemiyoruz. Haberin konusu tamamen hayal ürünü, düş görme ya da niyet okumadır. Evlendirme Memurluğunda yapılan görev değişikliği sözde haber sitesinde geçen nedenlere asla bağlı değildir, tamamen Başkanlık Makamının takdiridir. Bu görev değişikliğinin Sayın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bağlantı kurulmasını esefle kınıyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan .
Kenan . - 5 ay Önce

Sayın başkanın samimiyetinize canı gönülden inanıyorum . Fakat sayın sakınmaz"ın yeni görevi şuanki görevinden bir üst makam olmalıki dedikodulara ve şaibeye yer kalmasın

Adam
Adam - 5 ay Önce

Uzun zamadan berri bu gorevi yerine getiren tecrubeli bir kisiyi gecerli bir gerekce soylemeden gorevden almak sadece kurum takdiridir diye aciklamak kamuoyunu tatmin etmez Hatasi kusuru neydiki gorev degisikligine gidildi diye sorar vatandas

Çorumlu
Çorumlu - 5 ay Önce

Başkanın pimini gine birileri çekmiştir yerlerinin değiştirilmesi için görevden alınmaları için iş yapan müdürleri aldığı gibi niye şaşırttınız ilk yaptığı icratmı Sanki

İbrahim
İbrahim - 5 ay Önce

Akdenizde yunana fransiza karsi dururken birlik gerekirken bunlar hala bölüyolar.

gerçek yorumcu
gerçek yorumcu - 5 ay Önce

değişecekse veteriner işleri müdürü değişmeli.5 yıl büyütüğüm köpeğimi vermiyor bu kadar insafsız bir insan olamaz.

Çorumdan Biri
Çorumdan Biri - 5 ay Önce

Yeni görevi ne olmuş

Ali Mert
Ali Mert - 5 ay Önce

Dikkat ederseniz Başkanlık açıklamalarında sıkça "....anlamış değiliz." ifadesi kullanılıyor.
Sorunun cevabı da esasında burada. Hiçbir şey anlamıyor, hiçbir şey bilmiyorlar maalesef.
Halktan, samimi görünüyoruz davranışlarının altında tamamen avamlık yatıyor.
İçten içe bir kibirli, ömrü hayatı boyunca hayalini bile kuramayacağı makamlara, sırf Cumhurbaşkanı aday gösterdi diye gelebilen bir kişinin hezeyanları ile Çorum'a çok yazık oluyor.
Sadece şehri katletmekle kalmayıp, o şehrin ve belediyenin güzel insanlarını da maalesef yok ediyorlar.
Yolda görseniz selam vermekten, işyerine başvursa işe almaktan imtina edeceğiniz kişileri sadece ve sadece particilik nedeni ile desteklerseniz, maalesef sonu çok parlak olmayacaktır.

Mustafa
Mustafa - 5 ay Önce

Aferin size iyi yapmışsınız

SIRADAKİ HABER