Belediyenin yıkım çalışması tam gaz

Çorum Belediyesi yeni açılacak olan yollardaki engelleri kaldırıyor. Yol içinde kalan ve kamulaştırması tamamlanan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Belediyenin yıkım çalışması tam gaz

Çorum Belediyesi yeni açılacak olan yollardaki engelleri kaldırıyor. Yol içinde kalan ve kamulaştırması tamamlanan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Tanyeri İlkokulunun bitişiğinde bulunan ve kamulaştırma işlemi tamamlanan metruk binada yıkım çalışmasına katılan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Gazi ve İnönü caddelerimizdeki trafik sıkışıklığa son vermek için alternatifler arıyoruz. Yeni açacağımız yollarla ilgili çok farklı alternatifler ürettik. Trafik sorunuyla ilgili kalıcı çözümler ürettik. Şehir içerisinde yeni açacağımız yollarla ilgili farklı bir çalışma yapıyoruz. Osmancık Caddesiyle Akşemseddin Caddesin birbirine bağlayan bir yol açıyoruz. Bu yol Belediyemizin yeni hizmet binasının önünden Akşemseddin Caddesine çıkacak. Yine diğer bir yolumuz da Gazi Caddesi ise Fatih Caddesini birbirine bağladığımız yol. Yıkım olmadan yapım olmuyor. Yeni açacağımız yolların içerisinde kalan binaları kamulaştırdık. Teker teker de yıkımını yapıyoruz. Açacağımız yollarla ilgili tüm engelleri kaldırıyoruz" dedi.

Yıkım çalışmasına Belediye Başkanı Zeki Gül'ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Özel Kalem Müdürü İrfan Yiğit, İmar ve Şehircilik Müdürü Yüksel Poyraz ve Fen İşleri Müdürü Mikdat Yıldırım katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet oktay
Ahmet oktay - 3 yıl Önce

Sayın Belediye Başkanım yol açımı çok iyi proje birde oto park sorunu her semte bir otopark olsa birde elektrikli bisikletler yaya kaldırımlarda yürüyemez hale geldik lütfen bir çözüm bulun rica ediyorum

İbrahim Çelikcan
İbrahim Çelikcan - 3 yıl Önce

Yeni kent meydanından Kıbrıs caddesinede çıkan sokakta genisletilirse trafik rahatlar.

Mustafa Zeren.
Mustafa Zeren. - 3 yıl Önce

Allah yar ve yardımcınız olsun kolay gelsin.

Zehra ardahanlı
Zehra ardahanlı - 3 yıl Önce

Ben tanyeri okulundan mezun oldum o bina senelerdir duruyodu yıkılması iyi olmuş başarılarınızın devamını dilerim

SIRADAKİ HABER