Binevler 3.cadde baştan sona yenileniyor

Çorum Belediyesi Binevler 3. Cadde'yi baştan sona yeniliyor.

Binevler 3.cadde baştan sona yenileniyor

Çorum Belediyesi Binevler 3. Cadde'yi baştan sona yeniliyor. Caddenin içmesuyu ve kanalizasyon hatlarıyla asfalt ve tretuvarları da tamamen yenilenecek. 

Binevler sakinlerinden gelen talepleri anında değerlendirdiklerini belirten Belediye Başkanı  Halil İbrahim Aşgın, şehrin tüm bölgelerinde alt ve üstyapı çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini vurguladı. Binevler 3. Cadde sakinlerinin özellikle içmesuyunda yaşanan tazyik sorununu çeşitli defalar dile getirdiğini ve bölgenin asfaltının yenilenmesi hususunun da gündemde olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Teknik ekibimiz yaptığı değerlendirme ile bu bölgedeki çalışmaları programlarına aldı ve hemen çalışmalarına başladı. Ekonomik ömrünü tamamlamış ve yeni sisteme uyum sağlamayan 550 metre uzunluğundaki asbestli boruları yeni nesil polietilen borularla değiştirerek bölgenin içmesuyu şebekesini tamamen yeniledik. Parsel bağlantılarını da yaparak burada altyapı ile ilgili sorunu ortadan kaldırmış olduk.” dedi. 

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından caddenin asfaltını da yenileyeceklerini belirten  Aşgın, “550 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğindeki caddemizin asfaltını tamamen yenileyeceğiz. Binevler sakinlerine ve Çorum’umuza hayırlı olsun.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halkın
Halkın - 5 ay Önce

24 saate yakın Su kesintisi olacaksa haber verin ki ona göre tedbir alalım,gün içinde suyunuz akacak muhabbeti baydı artık

çorumlu
çorumlu - 5 ay Önce

birde şu bişkek buhara caddelerine el atsalar çok memnun oluruz. ayrıca pazartesi pazarı kavşağında da yol tırlar yüzünden çukur olduğundan traşlanmasını talep ederiz sayın medya, başkana bir iletirseniz

SIRADAKİ HABER