Bir dağın sırtında dağ varmış gibi

Mutluluğun resmini çizen ressam eğer hayatta olsaydı ve ondan dayanışmanın resmini çizmesini isteselerdi, kesinlikle eminim ki, bu fotoğraf karesine yansıyan görüntüyü resmederdi.

HABER-YORUM EROL TAŞKAN
Mutluluğun resmini çizen ressam eğer hayatta olsaydı ve ondan dayanışmanın resmini çizmesini isteselerdi, kesinlikle eminim ki, bu fotoğraf karesine yansıyan görüntüyü resmederdi.

Biz bu resmi çizememiş olsak ta, fotoğrafını çekmek nasip oldu çok şükür. İki engelli gencin arasında kurulan dayanışma köprüsünün, dünyanın en sağlam gönül köprüsü olduğuna şu fani gözlerle şahit olduk çok şükür.
Arap Murat Akkoyunoğlu ve Bekir Madan arasındaki kardeşlik ve dayanışma, aslında üzerine söz gerektirmeyen bir aşikarlığa sahip. Onların halleri, dile gelmiş hayat bulmuş kelimelerden ibaret. 
Sadece otur ve seyret.

Onların gönlünden senin gönlüne doğru akan çağlayanlara yol çiz, kapı arala.
Bırak o çağlayan gönlüne aksın, taşsın. Derin ırmaklara, engin denizlere dönüşsün. 
İşte o zaman gör ki hayat ne kadar da anlamlı, ne kadar da güzel. 
Şeksiz şüphesiz, riyasız ve katıksız bir dostluğu perçinlemişler kocaman yüreklerine. Murat'ta en küçük bir başa kakınç ya da gösteriş ibaresi yok. Bekir'de de zerre tanesinin milyonda biri kadar rencide olma ya da kendisini arkadaşına mecbur hissetme durumu söz konusu değil. 

Onların bu kardeşliği sanki aynı anadan babadan dünyaya gelmişcesine doğal ve samimi. Berrak su gibi bir kardeşlik tesis olmuş aralarında. Abi kardeş gibi, baba evlat gibi. 
Ve biz de bu örnekliğin hayatımızın tüm safhasına hakim olması için Cenab-ı Hakk'a niyaz ediyoruz.
Biz de bu samimiyetten nasiplenmek ve bu kardeşlik duygularının tüm benliğimize nakşedilmesini istiyoruz. 
Diliyoruz ki, bu iki yiğit gönüllü kardeşimizin yüreğinden filizlenen bu kardeşlik duygusu filizlensin, boylanıp tüm benliğimize kök salsın. Onların ki gibi riyasız, dupduru ve tertemiz kardeşlik duyguları bezesin tüm benliğimizi. Birbirini yük sayan değil, lütuf bilen, nimet bilenlerden olalım inşallah.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan ÖLÇER
Erhan ÖLÇER - 2 yıl Önce

Bu yüreği güzel engelli kardeşlerimi görünce birden yıllar öncesine gittim..! Engelli bir kardeşim vardı benim Mustafa Okcu adında samimi içten riyadan yalandan dolandan uzak adam gibi bir adamdı! Allah gani gani rahmet eylesin mekanı Cennet olsun. Beni bilenler bilir bende engelli bir kardeşinizim. Rahmetli anam vefaat haberini aldığımızda oda benimle acıma ortak olmuş benimle ağlamıştı zira anamın benim için ne ifade ettiğini çok iyi biliyordu...! Evliliğimde benim adıma mutlu olan benden daha çok benim adıma sevinen bir kardeşimdi. Kardeşine düğün hediyesi olarak aldığı 2022 maaşıyla (engelli maaşı) bir çeyrek almış ve mahcup bir ifadeyle imkanım olaydı bilezik bozacaktım hakkını helal et kardeşim diyecek kadar içten samimi kalender bi çocuktu! Şimdi ne var bunda diyenler olacakta en candan ciğerden akrabalarım eşim dostum bu çocuğun yaptığı insanlığın yüzde birini yapamadı. Hasılı diyeceğim o ki engelliler arasında bu samimiyet bu gönül birlikteliği her zaman olmuştur. Zira hayata aynı açıdan değil aynı ACI'dan bakanlar anlaşırlar vesselam!

SIRADAKİ HABER